„Co my wiemy, to tylko kropelka.

Czego nie wiemy, to cały ocean.”

Izaak Newton

24 czerwca 2022 roku w Szkole Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Wyrzysku uroczyście zakończono rok szkolny 2021/2022. Uczniowie klas 4-7 odebrali świadectwa i wyróżnienia. Po wielu miesiącach ciężkiej pracy nadszedł upragniony czas – wakacje! Uroczystość zakończenia roku szkolnego poprowadziły uczennice Pola Badura i Aleksandra Wawrzyniak. Po wprowadzeniu sztandaru szkoły i odśpiewaniu hymnu narodowego nastąpiło przemówienie Dyrektora Szkoły – Pani Danuty Buryty – Arndt. Pani Dyrektor  podziękowała nauczycielom, pracownikom szkoły oraz uczniom za pracę w minionym roku szkolnym, a rodzicom za wspieranie swoich dzieci i motywowanie ich do jak najlepszej nauki.

Zwracając się do uczniów podkreśliła: „ Cały miniony rok szkolny odkrywaliście, badaliście, doświadczaliście, magazynowaliście w sobie pokłady wiedzy i umiejętności. W tych działaniach, jak zauważałam na lekcjach w szkole, na przerwach, w czasie programów artystycznych, wydarzeń kulturalnych i sportowych- cechowała Was radość, ciekawość, zapał, ogromna energia.” Zaznaczyła, że „z pewnością nie spoczniecie na laurach, będziecie rozwijać swoje pasje w kolejnych latach szkolnej wędrówki”.

Następnie głos zabrała Przewodnicząca Rady Rodziców – Pani Sabina Katafiasz. Pożegnała ona uczniów gratulując sukcesów oraz życząc udanych wakacji.

W roku szkolnym 2021/2022 aż 141 uczniów klas 4-7 osiągnęło średnią 4,74  lub powyżej i tym samym przy bardzo dobrym i wzorowych zachowaniu otrzymało świadectwo z wyróżnieniem. Nagrody książkowe przekazali im Pani Dyrektor, Przewodnicząca Rady Rodziców oraz wychowawcy.

Następnie wręczono Brązową Tarczę uczniom klas piątych, którzy w klasach czwartej i piątej uzyskali świadectwa z wyróżnieniem, wzorowe lub bardzo dobre zachowanie i reprezentowali szkołę w konkursach, zawodach, organizacjach charytatywnych.

Brązową Tarczę otrzymali:

klasa 5a :  Jan Winnicki, Oliwia Mrotek, Oliwia Kumm, Oliwia Włodarek

 klasa 5b : Helena Łykowska, Jakub Plewa, Patryk Ożga

 klasy 5a : Blanka Dankowska, Jakub Dróbka, Igor Wolny

            Następnie Pani Dyrektor zaprosiła na scenę uczniów z Ukrainy, którzy kontynuowali naukę w naszej szkole w oddziałach przygotowawczych i wręczyła im zaświadczenia, dyplomy i pamiątkowe książki o Polsce.

Pani Danuta Buryta – Arndt podziękowała również ich rodzicom, a także nauczycielom za zaangażowanie w ich nauczanie. Szczególnie podziękowała p. Natalii Kinash, pełniącej rolę tłumacza i pomocy nauczyciela i p. Ludmile Shchedruk, wolontariuszce, za wsparcie i nieocenioną pomoc.

            Na koniec części oficjalnej Pan Marcin Gdaniec wręczył Marcelowi Duszczakowi z klasy 4a nagrodę za wyróżnienie w konkursie „Łowiectwo w oczach dziecka”.

            Po wyprowadzeniu sztandaru szkoły nastąpiła część artystyczna. Uczeń klasy siódmej – Igor Kwasiński– zaśpiewał na pożegnanie piosenkę zespołu Baciary „Letnie dni”.

Do zobaczenia w nowym roku szkolnym!

Aleksandra Walczak

Anna Hoppe

Zdjęcia: Piotr Gajewski