Wyrzysk to przepiękne miasteczko położone na trasie Piła – Bydgoszcz.

Pierwsza wzmianka o tej miejscowości pochodzi z 1326 roku.  Prawa miejskie Wyrzysk posiadał najprawdopodobniej już przed 1450 rokiem, ale miastem   na prawach magdeburskich został w 1565 roku. W 1818 roku Wyrzysk został stolicą powiatu w Wielkim Księstwie Poznańskim. Powiat wyrzyski został zlikwidowany w 1975 roku, a od 1999 roku gmina Wyrzysk należy do województwa wielkopolskiego i jest częścią powiatu pilskiego.

Wyrzysk jest malowniczym miasteczkiem położonym w dolinie i na wzgórzach otaczających rzekę Łobżonkę. Na pewno warto tu obejrzeć XIX – wieczny kościół i dworek neogotycki. Można też wypocząć w parku położonym nad rzeką oraz skorzystać z bogatej oferty kulturalnej miasta. Wiele imprez odbywa się tu w pięknym leśnym amfiteatrze mogącym pomieścić 2,5 tys. osób.

Oazy zieleni i obszarów chronionych, cisza i spokój, czyste powietrze i do tego niezwykle serdeczni i gościnni ludzie – to Wyrzysk.

Skoro naszej szkole przyszło się wpisać w tak piękny krajobraz, więc sama nie mogła być inna. Nasza szkoła uczy poszanowania tradycji, pomaga dostrzec piękno przyrody , uczy szacunku do niej i drugiego człowieka, rozwija zdolności, pomaga uczniowi zrozumieć i poznać siebie.