Dnia 26.10.2022 w Młodzieżowym Domu Kultury „Iskra” w Pile  odbyło się spotkanie podsumowujące XXVI edycję „Pilskich Czwartków Lekkoatletycznych”. Uroczystość poprowadził wieloletni prezes Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej w Pile pan Leszek Zieliński. 
            W spotkaniu uczestniczyli starosta pilski pan Eligiusz Komarowski,  wiceprezes Stowarzyszenia Sport Dzieci i Młodzieży, medalista olimpijski i aktualny rekordzista w sprincie na 100 m pan Marian Woronin oraz przedstawiciele nagrodzonych szkół w osobach dyrektorów i nauczycieli, przedstawicieli klubów Gwardia i Gwda Piła, sponsorzy i media.  Goście uhonorowali najlepsze szkoły zakończonego już sezonu. Wszyscy obecni mieli też okazję zapoznać się z osiągnięciami reprezentantów pilskiego regionu podczas ogólnopolskiego finału, który po raz dziesiąty odbył się w Łodzi w dniach od 17 do 19 czerwca 2022 r. na stadionie AZS AWF. Szkołę z Wyrzyska w Łodzi reprezentowali Bartosz Kusiak (r.2011) w rzucie piłeczką palantową oraz Marcel Mrotek   (r. 2009) w biegu na 60 m.

Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Wyrzysku otrzymała puchar  za III miejsce w klasyfikacji generalnej szkół podstawowych XXVI edycji 2021/2022 „Pilskich Czwartków Lekkoatletycznych”. Puchar  odebrała pani dyrektor  Danuta Buryta- Arndt. Nauczyciel wychowania fizycznego pan Cezary Gdaniec otrzymał okolicznościowy puchar za zdobycie  II  lokaty w kategorii Nauczyciel Opiekun w klasyfikacji szkół powiatu pilskiego.

Na zakończenie spotkania starosta pilski pan Eligiusz Komarowski podziękował prezesowi Pilskiego TKKF panu Leszkowi Zielińskiemu i społecznej dyrektor pani Stanisławie Zielińskiej, którzy od wielu lat nie szczędzą sił i czasu, zarządzają i kierują realizacją projektu Pilskie Czwartki Lekkoatletyczne. Pilskie Czwartki Lekkoatletyczne to impreza  organizowana  od 1997 roku przez Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej w Pile z myślą o uczniach szkół podstawowych z naszego regionu. W cotygodniowych spotkaniach uczniowie współzawodniczą w konkurencjach biegowych na 60, 300, 600 i 1000 metrów i konkurencjach technicznych: skoku w dal, skoku wzwyż, w rzucie piłeczką palantową oraz pchnięciu kulą.

            Wyniki z przedostatnich  Czwartków LA runda jesienna 2022/2023 uczniów ze szkoły podstawowej w Wyrzysku przedstawiają się następująco:

 1. Oskar Kasprzyk  bieg na 60m  I miejsce
 2. Michał Nawrocki bieg na 60 m  II m
 3. Aleksander Napierała bieg na 300 m   I m
 4. Bartosz Kusiak  bieg na 300 m  II m
 5. Maja Szefler rzut piłeczką palantową I m
 6. Klaudia Grabowska  rzut piłeczką palantową II m
 7. Alicja Olszewska rzut piłeczką palantową   I m
 8. Agata Katafiasz rzut piłeczką palantową  III m
 9. Igor Wolny rzut piłeczką palantową  II m
 10. Michał Nawrocki  rzut piłeczką palantową  I m
 11. Lena Kubiak skok w dal  II m
 12. Zofia Neumann skok w dal  IV m
 13. Aleksandra Wawrzyniak skok w dal  III m
 14. Magdalena Jańczak  bieg na 600 m  I m
 15. Lena Kubiak bieg na 300m  I m
 16. Gariela Duber  bieg na 300 m II m
 17. Zofia Neumann bieg na 300 m   IV m
 18. Alicja Olszewska  bieg na 60 m   III m
 19. Aleksandra Wawrzyniak bieg na 300 m II m

Wszystkim sportowcom dziękujemy za dotychczasowe zaangażowanie w propagowanie aktywności fizycznej i gratulujemy osiągniętych sukcesów.

Tekst i zdjęcia: Cezary Gdaniec