„Ktokolwiek potrafi dawać z siebie jest bogaty.”- Erich Fromm

W czasie adwentu uczniowie kl. II, IVa, Vc, VIIa, VIIb, VIIIa i VIIIe wraz z panią Kornelią Kwasińską – pomysłodawczynią przedsięwzięcia – podjęli decyzję, że oczekując na narodzenie Pana Jezusa, chcą zrobić coś dobrego, ważnego i pomocnego dla drugiego człowieka. Dlatego postanowili, że zrezygnują ze wszystkich słodyczy, które otrzymają w prezencie oraz tych, które sami zakupią i przekażą je choremu koledze z kl.VII a – Oliwierowi Halaburdzie.

Przez całe 4 tygodnie przygotowań do świąt każdy uczeń, który chciał wziąć udział w akcji mógł przyjść do sali nr 15 znajdującej się  w stołówce szkolnej i do specjalnie przygotowanego świątecznego worka wrzucić coś słodkiego. Wkrótce worek stał się bardzo ciężki i wypełniony po same brzegi różnego rodzaju batonikami, lizakami, ciastkami i cukierkami. Nie zabrakło też bombonierek i oczywiście smacznych czekoladek. Ostatniego dnia przed przerwą świąteczną worek został mocno zawiązany i zaopatrzony w kartkę z życzeniami świątecznymi trafił do mamy Oliwiera, która w imieniu całej społeczności szkolnej przekazała go synowi.

Radość, zadowolenie, a także wzruszenie na twarzy Oliwiera, niech będą oznaką, że warto sobie pomagać i dzielić się tym, co posiadamy oraz niech stanowią najlepszą zapłatę za   Wasze dobre serca. Jesteście wspaniali!!!

                                                                                         Notatka i zdjęcia: Kornelia Kwasińska