Szkolne Koło Caritas działające przy Szkole Podstawowej w Wyrzysku w dniach 06.12. – 15.12.2021r. zorganizowało kolejną akcję charytatywną, która spotkała się z ogromną życzliwością wszystkich ludzi dobrej woli. Była to też okazja do przypomnienia o obchodach przypadającego co roku5 grudnia Międzynarodowego Dnia Wolontariusza.

Rodzice, grono pedagogiczne, uczniowie i pracownicy szkoły chętnie włączyli się do kolejnej już zbiórki. Zbieraliśmy odzież, ręczniki, koce, pościele, które przekazaliśmy po świętach Bożego Narodzenia do Centrum Pomocy Osobom Bezdomnym „Betlejem’ w Bydgoszczy. Transportem zajęli się pracownicy Caritas Diecezji Bydgoskiej. Niech słowa uznania i podziękowania, które usłyszała pani Kornelia Kwasińska, opiekunka SKC od koordynatora wolontariatu: „Cudownie, że cała społeczność zarówno szkolna, jak i lokalna Waszego miasteczka tak chętnie i aktywnie angażuje się we wszystkie przedsięwzięcia charytatywnie, bo to jest dowód, na to, że w Wyrzysku  są wrażliwi i życzliwi ludzie, którzy potrafią dzielić się z innymi”, będą okazją do okazania wdzięczności wszystkim darczyńcom.

Serdecznie dziękujemy za bezinteresowną chęć czynienia dobra, za wszystkie przyniesione rzeczy i otwarte serca dla potrzebujących pomocy!

Notatka i zdjęcia: Kornelia Kwasińska