Jak co roku społeczność naszej szkoły włączyła się  w obchodach świąt majowych.

 2 maja reprezentanci Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich wzięli udział w uroczystym przemarszu pocztów i delegacji z Panią Burmistrz Bogusławą Jagodzińską na czele. Najpierw biało-czerwony korowód złożył wiązanki kwiatów i znicze pod pomnikiem pomordowanych ofiar hitleryzmu oraz odśpiewał hymn Polski, następnie przeszedł pod pomnik Chrystusa Króla, by także tam oddać hołd. Wybrzmiały też słowa „Roty” przy akompaniamencie orkiestry dętej z Osieka nad Notecią. Do przemarszu dołączyło wielu mieszkańców Wyrzyska i okolic, by nieść razem ulicami miasta długą flagę ojczystą. Wieczorem, o godzinie 18:00 delegacje i władze miasta wzięły też udział we mszy świętej za ojczyznę w kościele pod wezwaniem św. Marcina biskupa w Wyrzysku.

W skład delegacji wchodzili: dyrektor szkoły P. Danuta Buryta-Arndt, wicedyrektor P. Małgorzata Dróbka-Jiers, nauczyciele, poczet sztandarowy, w skład którego weszli ósmoklasiści, zuchy z gromady „Białe Wilczki”, harcerze z drużyny „Sokoły” im. Franciszka Muracha pod opieką druhny Anny Muszyńskiej. Harcerze pełnili wartę przy pomnikach: pomordowanych wyrzyszczan na ul. Bydgoskiej i Chrystusa Króla oraz wraz z zuchami zapalili znicze pamięci.

Nasza szkoła włączyła się także w akcję #3MajFlagę razem z nami! – Challenge Rady Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej. Z okazji Dnia Flagi oraz 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja Rada Dzieci i Młodzieży RP przy Ministrze Edukacji i Nauki przygotowała akcję #3MajFlagę razem z nami! Zostaliśmy nominowani do tej akcji i P. Dyrektor Danuta Buryta-Arndt zrobiła zdjęcie  z biało-czerwoną flagą, udostępniła je w mediach społecznościowych z oznaczeniem #3MajFlagę razem z nami! oraz zaprosiła  trzy osoby i instytucje do udziału w wydarzeniu.

 Uroczystościom majowych świąt towarzyszyła wspaniała pogoda i pozytywne nastroje uczestników, które zapewne były wynikiem radości wspólnego świętowania po długim okresie niepokojów ostatnich wydarzeń w kraju i na świecie.

SP Wyrzysk