„Naukę czas zacząć…
Szkoła cichutko drzwi uchyliła,
dzieci do siebie zaprosiła.”

Dnia 13 października w Szkole Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Wyrzysku odbyła się uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych.
Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: zastępca Burmistrz Wyrzyska – pan Jacek Wiśniewski, przewodnicząca Rady Rodziców – pani Sabina Katafiasz, zastępca Rady Rodziców pani Edyta Lipkowska oraz przedstawiciele trójek klasowych Rady Rodziców.
Uczennice klas czwartych, Magdalena Nalewajska, Ida Nawrocka oraz Magdalena Jańczak, przywitały bohaterów uroczystości: klasę 1a wraz z wychowawczynią panią Agnieszką Spirydow, klasę 1b z wychowawczynią panią Edytą Kałużną i klasę 1c z wychowawczynią panią Kamilą Pufahl. Uroczystość pasowania uczniów klas pierwszych rozpoczęła się wystąpieniem dyrektor szkoły pani Danuty Buryty- Arndt, która powitała wszystkich zebranych i skierowała gorące słowa do pierwszoklasistów. Podkreśliła, że szkoła to drugi dom, w którym będą zdobywać wiedzę, rozwijać swoje talenty oraz budować przyjaźnie. Życzyła uczniom cierpliwości i wzajemnego zrozumienia, wytrwałości w zdobywaniu wiedzy i umiejętności potrzebnych w życiu. Podkreśliła: „Macie skarb najcenniejszy i najwspanialszy – młodość, macie wspaniałych i troskliwych rodziców, macie wspaniałych nauczycieli i jedno, najważniejsze zadanie – dobrze wykorzystać dany Wam czas. Wierzę, że tak będzie!” Również pan Jacek Wiśniewski skierował do pierwszoklasistów kilka ciepłych słów, podkreślając, że doskonale pamięta swój pierwszy dzień w szkole. Był wtedy zawstydzony, zakłopotany, ale ciekawy tego, jak będzie wyglądała szkoła, klasa, nauka. Życzył najmłodszym odwagi, śmiałości, wielu fantastycznych przyjaciół, otwartych, pomocnych i radosnych nauczycieli oraz zaznaczył, by czas spędzony w szkole rozwijał ich zainteresowania, krystalizował charaktery oraz budował trwałe przyjaźnie na całe życie. Następnie głos zabrała przewodnicząca Rady Rodziców pani Sabina Katafiasz, która życzyła pierwszoklasistom sukcesów w nauce, wielu powodów do radości oraz wspaniałych kolegów. W imieniu rodziców złożyła na ręce pani dyrektor kwiaty wraz z życzeniami z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Po przemówieniach uczniowie klas pierwszych przedstawili krótki program artystyczny, w którym wzorowo zaprezentowali swoje zdolności recytatorskie i wokalne. Brawa gości były wyrazem uznania i docenienia wspaniałego występu. Doniosłym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania, które prowadziła wicedyrektor pani Małgorzata Dróbka-Jiers. Dzieci obiecały, że będą godnie reprezentować imię szkoły,  pilnie uczyć się i wzorowo zachowywać. Aktu pasowania piórem dokonały pani dyrektor Danuta Buryta-Arndt i pani wicedyrektor Małgorzata Dróbka-Jiers. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Wyrzysku.
Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, logo szkoły i legitymację szkolną. Nie zabrakło też upominków od zaproszonych gości: rodzice ufundowali kuferki z pomocami dydaktycznymi, Rada Rodziców woreczki z logo szkoły, natomiast Burmistrz Wyrzyska- prezenty niespodzianki.
Uczniowie dziękują za piękne zdjęcia pani Annie Poniewierskiej oraz panu Wojciechowi Sobiechowi za nagłośnienie uroczystości.
Uroczystość dostarczyła wszystkim dużo wzruszeń i przeżyć. Mamy nadzieję, że ten ważny moment w życiu każdego ucznia pozostanie na długo w ich pamięci.


Wychowawczynie klas pierwszych