Dnia 22 października 2021r. w Szkole Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Wyrzysku odbyło się długo wyczekiwane pasowanie na świetliczaka.
Na początek powitano uczestników, dyrekcję, panią pedagog oraz starsze koleżanki i kolegów ze szkoły. Wszyscy uczniowie świetlicowej gromady z zaciekawieniem wysłuchali wiersza o świetlicy. Następnie wychowawczynie świetlicy zaproponowały test gotowości świetlicowej. Składał się on z próby wiedzy, podczas której zadaniem uczestników było odgadnięcie zagadek o różnorodnej tematyce. Kolejnym testem była próba taneczna z papierową serwetką na głowie. Przygotowano także test sprawnościowy i test odkrywcy. Uczniowie doskonale bawili się podczas szukania i nazywania przedmiotu zamkniętego w zaczarowanym kartonie. Na koniec świetliczaki wypiły sok z cytryny, po czym musiały szeroko się uśmiechnąć. Następnie odbyło się uroczyste ślubowanie i złożenie odcisku palca na karcie przyrzeczenia. Pani dyrektor Danuta Buryta –Arndt osobiście pasowała każdego ucznia i wręczała dyplomy.
W dobrych humorach i z uśmiechem na ustach uczniowie wraz z paniami udali się do sali zabaw w świetlicy. To był udany dzień!

Nauczyciele świetlicy