10 maja br. my – uczniowie klas trzecich Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Wyrzysku w ramach edukacji społecznej – udaliśmy się na wystawę  poświęconą powstańcom wielkopolskim zatytułowaną „Toast za zwycięstwo”. Przypomnijmy, że wystawa została zorganizowana przez Młodzieżową Radę Miejską w Wyrzysku dla społeczeństwa lokalnego. Z zaciekawieniem oglądaliśmy zdjęcia, czytaliśmy informacje na temat powstania, słuchaliśmy ciekawostek od swoich nauczycieli. Niezmiernie cieszyliśmy się, że naszej wyprawie towarzyszyła pani dyrektor Danuta Buryta-Arndt.

            W szkole kształci się młodego człowieka w poszanowaniu tradycji i zwyczajów, już od najmłodszych lat krzewi się w nim idee powstańcze, głęboki patriotyzm zarówno ten duży do Ojczyzny Matki – kraju, jak i tej lokalnej – naszej Małej Ojczyzny.  Dzięki takim akcjom duch powstańczy jest ciągle z nami, dlatego powstańców szanujemy, czcimy, pamiętamy!

            Dzień ten był tak ciepły, tak bardzo słoneczny, że postanowiliśmy jeszcze pospacerować po naszym miasteczku. Dzięki temu mogliśmy wziąć udział w akcji plenerowej przeprowadzanej przez MGOK w Wyrzysku – Bibliotekę Miejską pn. „Weź ze sobą wiersz i rozsmakuj się w literaturze”. Dzięki czytaniu utworów mogliśmy zrealizować edukację polonistyczną. Z wielkim zaangażowaniem czytaliśmy wiersze znanych i mniej znanych Polaków, słuchaliśmy krótkich ciekawych  biografii autorów. Kilka wydruków zabraliśmy ze sobą.

            Ponadto zrealizowaliśmy także edukację przyrodniczą, spacerując po Parku Miejskim i obserwując zmiany zachodzące w przyrodzie. Odwiedziliśmy ścieżkę edukacyjną „Wodny Świat” i wiele innych ciekawych miejsc. Powtórzyliśmy wiadomości o ptakach, rybach, gadach i płazach żyjących w Polsce. Nie zabrakło również informacji o  roślinach rosnących blisko rzek                          i jezior. Pobyt na łonie natury przyczynił się do tego, że powracaliśmy do szkoły w doskonałych humorach. Już nie możemy doczekać się kolejnych lekcji w plenerze.

Trzecioklasiści SP Wyrzysk