Kolejny raz w tym roku uczniowie naszej szkoły, głównie z klas piątych „b” i „c” oraz szóstej „c”, wybrali się na spektakl teatralny. W tej wyprawie towarzyszyły nam panie: Anna Panek, Anna Kostecka i Elżbieta Libera.

Tym razem poznaliśmy adaptację powieści, którą czytywaliśmy w minionym roku. Sztuka ukazuje życie naszego rówieśnika- Miziołka.  Bywa ono naprawdę trudne, w dodatku przepełnione przygodami. Bohater tego spektaklu ma mamę (Mamiszona), która zmienia zainteresowania jak rękawiczki. Jego tata (Papiszon) to maniak komputerowy, a dwie młodsze siostry prześcigają się w dokuczaniu mu. Co za życie! Mimo to Miziołek to  wesoły, otwarty i bystry chłopak. Zawsze, gdy nudzi mu się albo nie chce iść do szkoły, to wykręca jakiś numer, np. udawanie chorego.

„Dynastia Miziołków” w wykonaniu aktorów z Teatru Współczesnego w Krakowie zapewniła nam ogromną dawką dobrego humoru. W niektórych scenach mogliśmy rozpoznać siebie samych- jak w zwierciadle. Czy naprawdę nasze pomysły bywają tak uciążliwe? Niemożliwe!

Tekst: Sandra Frąckowiak kl.5b

Zdjęcia: Anna Panek