W miniony czwartek pięć uczennic ze Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Wyrzysku wzięło udział w V Konkursie Recytatorskim Poezji Anglojęzycznej.

Konkurs odbył się w Liceum Ogólnokształcącym Towarzystwa Salezjańskiego w Pile. Zaprezentowało się w nim ponad sto sześćdziesięcioro uczestników z dwudziestu czterech szkół podstawowych z powiatu pilskiego. Zadaniem każdego z recytatorów było przygotowanie wiersza w wersji anglojęzycznej. Naszą szkołę zdecydowały się reprezentować: Antonina Wawrzyniak z kl. 6b, Karolina Mróz z kl. 5c, Anna Duda i Zosia Kałużna z kl. 5b oraz Wiktoria Bernacka i Julia Szefler z kl. 3b. Interpretacje dwóch uczennic okazały się tak sugestywne, iż jury przyznało dziewczętom nagrody: Zosi Kałużnej- drugą w kategorii klas piątych, a Wiktorii Bernackiej- wyróżnienie w kategorii klas drugich.

Wszystkim uczestniczkom konkursu należą się gratulacje za podjęcie wyzwania. Każda z nich skorzystała z możliwości usprawnienia swoich kompetencji komunikacyjnych podczas publicznej prezentacji utworu.

Notatka: Anna Panek

Zdjęcia: Antonina Wawrzyniak kl. 6b