Uczniowie klas III Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Wyrzysku wraz ze swoimi wychowawczyniami udali się do Biblioteki w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Wyrzysku na wyczekiwane spotkanie autorskie z Panią Renatą Klamerus, autorką książki „Tami z Krainy Pięknych Koni”. Jest to baśń opowiadająca o przygodach trojga dzieci, które mieszkają w krainie zwanej Kapadoclandią. Zazwyczaj nudne w tym regionie wakacje niespodziewanie zamieniają się w niezapomniane dni, pełne zaskakujących sytuacji…
Autorka w sposób niezwykle ciekawy opowiadała o książce i czytała jej fragmenty, zachęcając jednocześnie dzieci do przeczytania zarówno pierwszego jak i drugiego tomu.     Po prezentacji kulis powstawania opowieści o Tami, uczniowie zaczęli zadawać pytania. Dzieci przygotowały się do spotkania, bądź autorka natchnęła ich swoim opowiadaniem, gdyż pytania były bardzo ciekawe i dociekliwe.

Na koniec dzieci pięknie podziękowały Pani Renacie Klamerus wręczając bukiety wiosennych żonkili. Najtrudniejsza praca czekała autorkę na zakończenie spotkania. Otóż prawie wszystkie dzieci przygotowały notesy i kartki, aby zdobyć autograf pisarki. Spotkanie zakończyło się wspólną fotografią, a w naszych głowach pozostały słowa autorki: „Przekonajcie się sami, co kryją podziemia Kapadoclandii!

Tekst

L.Jurgońska-Pasternak

zdjęcia

Biblioteka Publiczna w Wyrzysku