Na warsztaty literackie do Młodzieżowego Domu Kultury „Iskra” w Pile w minioną środę wybrały się po dwie uczennice z klasy piątej B,  czwartej A i czwartej B pod opieką polonistki pani Anny Panek.

Po przybyciu na miejsce zostałyśmy jak zwykle serdecznie przywitane przez panią Zuzannę Przeworską, poetkę, dziennikarkę i wydawcę, animatorkę Klubu Literackiego „Pegazik”. To pod jej okiem redagowałyśmy nasze nowe utwory, a także zasięgałyśmy opinii na temat tych, które stworzyłyśmy wcześniej. W miłej atmosferze, ogrzewanej dodatkowo słodką herbatką napisałyśmy jeszcze kilka wierszy, opowiadań  oraz miniaturek literackich. Środowe popołudnie spędziłyśmy twórczo, a czas upłynął nam z jednej strony spokojnie, a z drugiej- zbyt szybko. Pod koniec spotkania obejrzałyśmy ciekawy filmik pod tytułem „Dzień” autorstwa jednego z członków klubu.

Po tych atrakcjach i pożegnaniu- z zapewnieniem o chęci powrotu- udałyśmy się do Wyrzyska, gdzie czekali na nas rodzice, którym z dumą wręczyłyśmy nasze nowe utwory.

Tekst: Laura Zmitrowicz 4b

Zdjęcia: Anna Panek