W roku szkolnym 2015 / 2016 zawodnicy ze Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich ponownie uczestniczyli w XX edycji Czwartków Lekkoatletycznych w Pile, która odbywała się w dwóch sesjach: jesiennej oraz wiosennej.

Do powiatowego Grand Prix zakwalifikowało się 16 zawodników. Byli to: Konopa Jakub (300 m), Spichalski Jacek (300 m), Michałek Dawid (300 m, piłka palantowa), Radtka Tymoteusz (300 m), Rzyduch Jakub (300 m), Sikorski Marcin (piłka palantowa), Nalewajski Marcin (skok wzwyż), Bartz Karol (skok wzwyż), Jaskólska Zuzanna (60 m), Żłobińska Julia (60 m), Mrotek Olga (60 m), Lorenz Martyna (300 m), Barcikowska Julia (300 m), Bujak Natalia (300 m), Bujak Martyna (300 m).

Meeting Grand Prix Piły odbył się na stadionie przy ul. Żeromskiego. Wzięły w nim udział dzieci, które otrzymały nominację poprzez starty w rundzie jesiennej i wiosennej Pilskich Czwartków Lekkoatletycznych. Zgodnie z regulaminem uczestnicy startowali w kategorii dziewcząt i chłopców z roczników 2003, 2004 i 2005, w dwóch z siedmiu konkurencji (rzut piłką palantową, skok wzwyż, skok w dal, bieg na 60 m, bieg na 300 m, bieg na 600 m, bieg na 1000 m).

Zawody zakończyły się dużym sukcesem, ponieważ zdobyliśmy aż 8 medali.     Nasi mistrzowie to: Bujak Martyna (II miejsce na 300 m), Bujak Natalia (III miejsce na 300m), Lorenz Martyna (III miejsce na 300 m), Konopa Jakub (III miejsce na 300 m), Radtka Tymoteusz (I miejsce na 300 m), Sikorski Marcin  (III miejsce w rzucie piłeczką palantową), Bartz Karol (II miejsce w skoku wzwyż), Nalewajski Marcin (II miejsce w skoku wzwyż).

Medale i nagrody wręczali pan Remigiusz Olszewski (złoty medalista halowych mistrzostw Polski w biegu na 60 m) oraz radny powiatu pilskiego pan Przemysław Pochylski.

Młodzi zawodnicy są członkami UKS TOP – SPIN, który finansował wyjazdy na zawody. Uczniów przygotowali pani Donata Martenka i pan Cezary Gdaniec, a kierownikiem wyjazdów był pan Wojciech Sobiech.

Wyjazdy były możliwe dzięki dotacji celowej Gminy Wyrzysk na upowszechnianie kultury fizycznej.

Dziękujemy wszystkim zawodnikom za aktywne uczestnictwo. Obecnie oczekujemy na nominację do Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych, które odbędą się w Łodzi.

 

Tekst:

Cezary Gdaniec