W pierwszą sobotę czerwca z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka odbyły się Zawody Wędkarskie dla dzieci i młodzieży. Jest to przedsięwzięcie, które już na stałe wpisało się w kalendarz imprez organizowanych przez Koło Wędkarskie PZW Wyrzysk. Nasza szkoła reprezentowana była przez bardzo liczną grupę młodych wędkarzy. Połowy odbywały się nad miejskim stawem, gdzie uczniowie rywalizowali w konkursie wagowym.

W kategorii klas I-III

miejsce I przypadło Tatianie Pacholskiej z kl. II a,

miejsce II- Oliwierowi Turkowi z kl. II a,

a miejsce- III Julii Kijowskiej z kl. III c

W kategorii klas IV-VI

miejsce I zajęła Julia Kowalczyk z kl. V c,

miejsce II Kamil Głowacki z kl. V a

i miejsce III Dawid Michałek z kl. V a

Na zawodach nie było przegranych i wszyscy biorący udział cieszyli się miłą atmosferą oraz ciepłą i słoneczną pogodą. Każdy uczestnik otrzymał poczęstunek z grilla, słodycze oraz nagrodę rzeczową.

9 czerwca najlepsi z klas I-VI wzięli udział w Gminnych Zawodach Wędkarskich na jeziorze w Młotkówku. Do zawodów przystąpiły szkoły podstawowe z Wyrzyska, Osieka, a także oba gimnazja. Konkurs przeprowadzono bardzo profesjonalnie. Każdy z zawodników losował numer swojego łowiska. Na kilku uczestników przypadał jeden sędzia czuwający nad prawidłowym przebiegiem połowów. Podczas trwania zawodów organizatorzy zapewniali młodym amatorom stałą pomoc.

Po zweryfikowaniu wyników sędziowie wręczyli nagrody. W kategorii drużynowej nasza szkoła okazała się najlepsza, za co otrzymaliśmy puchar.

Kołu Wędkarskiemu PZW WYRZYSK oraz wszystkim, którzy pomogli w organizacji zawodów dziękujemy.