Rozpoczął się nowy rok szkolny i nasza kolejna przygoda z tworzeniem w tle. Już dwudziestego pierwszego września wraz z młodszymi koleżankami, a pod opieką pani Anny Panek pojechałam do Piły na warsztaty literackie do Klubu „Pegazik” w  MDK „Iskra”.

Jak zwykle serdecznie przywitała nas tam nasza mentorka, poetka i dziennikarka pani Zuzanna Przeworska. To z jej pomocą próbowałyśmy wznieść się na skrzydłach pegaza. Swoimi doświadczeniami dzielili się z nami także dobrzy znajomi z Klubu, m. in. Jan Andrzej Rubik i Laura Chuchla.

W twórczej atmosferze, przy herbatce próbowałyśmy ubrać w słowa to, co mamy gdzieś głęboko w sercu albo zupełnie na górze głowy, a czasem na końcu języka. Dlatego nasze teksty prezentują sie bardzo różnie. Na przykład Konstancja Pazderska przekonuje nas:

To nic, że…

…nie wszystko robimy poprawnie- przecież nikt nie jest idealny…

…nie wszystko idzie po naszej myśli- wszak ludzie uczą się na błędach…

…człowiek nabiera doświadczenia po jakimś czasie- choć bywa, że już jest za późno…

Natomiast Oliwia Wojciechowska przypominała nam:

Ludzie popełniają błędy, ale czasami słowa bolą bardziej od niespodziewanego ciosu. Jeśli uderzysz, niełatwo o tym zapomnieć. Mówią, że wystarczy słowo „Przepraszam”.  A co jeśli po ciosie pozostanie blizna?

Pomyśl, zanim zranisz czyjeś serce- tam zawsze zostaje ślad…

Czas spotkania jak zawsze minął nam zbyt szybko, więc nie zdążyłyśmy powiedzieć o wszystkim, co nam w duszy gra. Dlatego chciałybyśmy wrócić do „Pegazika” jeszcze nie raz.

Tekst: Sandra Kotarak, 6c

Zdjęcia: Anna Panek