„Planeta Energii” to autorski program edukacyjny Grupy Energa, który powstał
z myślą o najmłodszych. Jego celem jest propagowanie wiedzy o energii elektrycznej, w tym
o jej bezpiecznym i rozsądnym użytkowaniu oraz kształtowanie odpowiedzialnych postaw. Program realizowany jest w formie konkursu dla nauczycieli i uczniów klas I-III szkół podstawowych. Zadanie polega na przeprowadzeniu lekcji na temat energii elektrycznej na podstawie materiałów udostępnionych przez Grupę Energa. Honorowy patronat nad VI edycją „Planety Energii” sprawują Minister Edukacji Narodowej oraz Rzecznik Praw Dziecka. Patronem merytorycznym jest Uniwersytet Warmińsko-Mazurski.
„Jury – z  Tomaszem Rożkiem na czele – stanęło przed bardzo trudnym wyborem. Kto by pomyślał, że zajęcia o prądzie, zrealizowane na podstawie tych samych scenariuszy, mogą być przeprowadzone na tyle interesujących sposobów! Wykazaliście się wielką kreatywnością, otwartością, odwagą i humorem. Udowodniliście, że nauka o prądzie może być fascynująca, sprawiać mnóstwo radości i przyjemności! Serdecznie Wam za to dziękujemy!” (cyt. „Planeta Energii”).

W VI edycji „Planety Energii” Szkoła  Podstawowa  im. Powstańców  Wielkopolskich  klasa II e   z wychowawczynią    otrzymała nagrody  gwarantowane oraz   certyfikaty.

Notatka  i  zdjęcia

Anna Kostecka