Zuchy z 8 Gromady Zuchowej „Białe Wilczki” przystąpiły do programu zmierzającego do zdobycia Odznaki Chrzest 966.

Odznaka Chrzest 966 powstała z okazji 1050 rocznicy Chrztu Polski jako wyraz upamiętnienia istoty tego wydarzenia w historii Polski.

Aby ją zdobyć, zuchy miały już dwie zbiórki na temat Chrztu Polski, założyły też Księgę Uczynków Mieszka I, w której zapisują swoje dobre uczynki  wykonywane podczas zdobywania odznaki.

Oprócz tego zuchy musiały odwiedzić miejsce związane z chrztem lub  jubileuszem chrztu. Dlatego gromada pojechała do Biskupina (Rezerwatu Archeologicznego z muzeum i ośrodkiem archeologii eksperymentalnej).

Na miejscu czekała na dzieci pani przewodnik, która  zabrała je w odległą i bardzo interesującą podróż do łużyckiej osady, gdzie na skrawku ziemi otoczonej wodami jeziora trzy tysiące lat temu mieszkali ludzie. Dzięki pani przewodnik zuchy  podglądały ich przy codziennych zajęciach, zobaczyły, jak żyli i  czym się zajmowali. Odwiedziły muzeum oraz chatę barda, mincerza, snycerza i rogownika.
Za swoją działalność dla ochrony i popularyzacji europejskiego dziedzictwa kulturowego Muzeum Archeologiczne w Biskupinie otrzymało w 2006r. nagrodę EUROPA NOSTRA.

8 Gromada Zuchowa „Białe Wilczki”