Dnia 28.05.2024r. uczniowie  klas 1c i 5b wraz z wychowawczyniami – panią Magdaleną Bielawską-Małecką, panią Izabelą Rerek oraz z nauczycielem wspomagającym – panią Kamilą Pufal, wybrały się na spotkanie zorganizowane przez pana sierżanta Radosława Rerka – Dzielnicowego Komisariatu Policji w Wyrzysku. Wydarzenie miało miejsce w jednostce Policji KP Wyrzysk, a rozpoczęło się wspaniałym pokazem tresury psów policyjnych, które wraz z przewodnikami przyjechały specjalnie na tę okazję.  Było to niesamowite widowisko. Opiekunami-trenerami psów byli funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Pile, tj.

  • mł. asp. Łukasz Wełnic z psem HIRO
  • sierż. szt. Kamil Weisfeld z psem OGI
  • st. post. Maciej Drygas z psem HUGO

Następnie, pan sierżant Rerek zaprosił nas do środka budynku Komisariatu. Oprowadzając nas po pomieszczeniach, przekazywał ciekawe informacje na temat każdego z nich. Ponadto, mieliśmy okazję odwiedzić Pana Komendanta podkom. Dominika Pleśniaka podczas pracy. Przypomniał on dzieciom o bezpiecznych sposobach spędzania wakacji. Ponadto Dzielnicowy przypomniał również podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym i miejscach publicznych. Odbył się również mini konkurs z nagrodami, a na koniec, uczniowie poznali nowy wyraz, jakim jest daktyloskopia, po czym kilkoro chętnych miało profesjonalnie pobrane odciski palców przez funkcjonariusza Zespołu Dochodzeniowo Śledczego st. sierż. Bartosza Nowaka.

W trakcie dzisiejszego wyjścia uczniowie mieli okazję obejrzeć niezapomniane widowisko tresury psów, które z pewnością na długo pozostanie w ich pamięci. Mogli również zobaczyć jak wygląda praca policjanta z trochę innej strony. Po dzisiejszym spacerze wszyscy byli zadowoleni i z radością wrócili na resztę lekcji do szkoły.

Tekst: Izabela Rerek

Zdjęcia: Izabela Rerek, post. Tomasz Zając, Magdalena Bielawska-Małecka