W środę 31 maja dzieci z zerówki Przedszkola Publicznego im. Chatka Puchatka w Wyrzysku zostały zaproszone do Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Wyrzysku. Sześciolatki poznały dyrekcję szkoły, pedagoga, nowe panie oraz starszych kolegów z klasy trzeciej, z którymi spotkają się we wrześniu.

Grupa uczniów wraz z wychowawcami powitała przedszkolaków w sali widowiskowej. Spotkanie rozpoczęła wicedyrektor p. Małgorzata Dróbka- Jiers, przybliżając przedszkolakom tytułową postać z bajki „Dyzio Marzyciel”. Następnie uczniowie z Kółka Teatralnego przedstawili w bardzo ciekawy sposób inscenizację wiersza „Na straganie”. Uwagę widzów przykuwały również ich piękne stroje. Z kolei klasa II b wykonała utwór muzyczny na instrumentach perkusyjnych. Miło było patrzeć na skoncentrowane buzie słuchaczy.                                                                                                 

 Na zakończenie uczennice z Małego Samorządu zadawały gościom zagadki. Okazało się, że nie było żadnego problemu z ich rozwiązaniem.  Po wysłuchaniu i obejrzeniu części artystycznej każda grupa przedszkolna miała możliwość zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia z uczniami – małymi artystami. Następnie wspólnie wyruszono na zapoznawczy spacer po szkole. Przedszkolaki zobaczyły, jak wyglądają klasy, sala komputerowa oraz „Magiczny dywan”. Na zakończenia goście otrzymali zakładki do książki zawierające m.in. adres szkoły. Spotkanie odbyło się w bardzo przyjaznej atmosferze, a na zakończenie rozbrzmiało głośne „Do zobaczenia”.

                                                                           Tekst: Lucyna Jurgońska- Pasternak

Zdjęcia:  Magdalenia Bielawska- Małecka