W naszej szkole od 24 kwietnia do 28 kwietnia 2023r. odbywał się Tydzień Zdrowia. Koordynatorem tego projektu była pani Joanna Berndt wraz z  nauczycielami tworzącymi  zespół przyrodniczy.

Było nam bardzo miło, że cała społeczność szkolna, zarówno uczniowie jak i nauczyciele, bardzo aktywnie uczestniczyła w różnych zadaniach podczas tego tygodnia. Świadczą o tym codzienne relacje na stronie internetowej szkoły, które są bogato opatrzone zdjęciami z różnych zadań. Każdy dzień miał inny temat przewodni: poniedziałek (24.04.2023r.) –  „Zdrowo, czyli bezpiecznie”, wtorek (25.04.2023r.) – „Myj i jedz owoce i warzywa”, środa (26.04.2023r.) – „Ruch to zdrowie”, czwartek (27.04.2023r.) – „Śmiech to zdrowie” i piątek (28.04.2023r.) – „Higieniczny tryb życia”.

Udało nam się zrealizować wszystkie założone zadania, konkursy, spotkania i zawody. Uczniowie przez ten czas mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę o zdrowiu, a przy okazji dobrze się bawić np. podczas robienia zdrowego jedzenia (klasy I-III i IV-VI), czy aerobiku dla dziewczyn klas VII-VIII.

            Tydzień Zdrowia się skończył, ale pamiętajmy, że w naszej szkole w ciągu całego roku szkolnego są podejmowane działania dotyczące zdrowego stylu życia.

Tekst

Joanna Berndt