Dnia 17.04.2023 r. w Szkole Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Wyrzysku po dwuletniej przerwie zorganizowano Gminne Eliminacje Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W konkursie wzięły udział drużyny ze szkół podstawowych z Falmierowa, Kosztowa, Osieka nad Notecią i Wyrzyska. Eliminacje odbywały się w dwóch kategoriach: 10-12 lat oraz powyżej 12 lat i składały się z części teoretycznej (test wiedzy o przepisach ruchu drogowego i udzielania pierwszej pomocy) oraz praktycznej (jazda rowerem po torze przeszkód).

Uczestników konkursu, zaproszonych gości oraz nauczycieli powitała dyrektor szkoły p. Danuta Buryta-Arndt. Rywalizacja  była bardzo zacięta, a uczniowie wykazali się duzym zasobem wiedzy i doskonałymi umiejętnościami praktycznymi. W kategorii 10-12 lat zwyciężyła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Osieku nad Notecią w składzie: Maja Deja, Nadia Małek, Nikodem Małecki i Aleksander Wika. Na drugim miejscu uplasowała się drużyna ze Szkoły Podstawowej w Wyrzysku w składzie: Oliwia Mruk, Alicja Olszewska, Wiktor Mróz i Nikodem Napierała. Trzecią lokatę osiągnęła  drużyna ze Szkoły Podstawowej w Falmierowie w składzie: Maria Mrotek, Zofia Piszczek, Remigiusz Dudziak i Oleg Kowalski.

W kategorii powyżej 12 lat zwyciężyła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Falmierowie w składzie: Zofia Bureta, Weronika Grochowska oraz Michał Białakowski. Drugie miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Osieku nad Notecią w składzie: Olga Wachowiak, Korneliusz Sobek i Oliwier Stepa, a na trzecim stopniu podium stanęła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Kosztowie: Amelia Koszuta, Anita Gurda i Dominika Staniłko.

Nad przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie: p. Anna Rzyduch, p. Andrzej Wachowiak,  p. Juliusz Konopa (przedstawiciele straży miejskiej i policji) oraz opiekunowie drużyn: p. Bożena Janicka, p. Joanna Lewicz, p. Edyta Marzoch-Gryczka i p. Marek Nowicki. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe (zestaw naprawczy rowerowy, 16-elementowy klucz do roweru) ufundowane przez Urząd Miejski w Wyrzysku. W Powiatowym Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w Pile naszą gminę reprezentować będą Szkoła Podstawowa w Osieku nad Notecią (grupa młodsza) oraz Szkoła Podstawowa w Falmierowie (grupa starsza).

Wszystkim uczestnikom gratulujemy wiedzy i umiejętności!

                                                Tekst i zdjęcia:

                                                                                    Marek Nowicki