Początek drugiego semestru jest tradycyjnie momentem ważnym dla najmłodszych uczniów naszej szkoły. Tuż przed feriami rozpoczęliśmy cykl pasowania pierwszoklasistów na czytelników, by mogli oni rozpocząć swą przygodę z książką. W pierwszy dzień po feriach swego pasowania doczekała się także ostatnia z klas – 1c.

Tym razem dla młodych czytelników wybraliśmy do zaprezentowania fragmenty książek autorstwa Grzegorza Kasdepke z serii o detektywie Pozytywce. Spotkania z pierwszakami i ich wychowawczyniami obfitowały w tym roku nie tylko w zagadki, łamigłówki, dobre rady, ale także w pracę w grupach. Nie mogło zabraknąć oczywiście też dozy czytania! Podczas jednej z wizyt odwiedziła nas także pani wicedyrektor Małgorzata Dróbka-Jiers, która dokonała uroczystego pasowania uczniów na czytelników używając do tego specjalnej, ogromnej lupy. Uczniowie uroczyście obiecali, że będą z szacunkiem obchodzić się z książkami, które odtąd będą zabierać ze sobą do domu. Budujący jest fakt, że wielu siedmiolatków potrafi już czytać, a swoimi umiejętnościami pochwalili się podczas tej pierwszej wizyty w naszych progach. Brawo dla nich! Skupienie, zaangażowanie oraz satysfakcja, które cechowały wszystkich pierwszaków podczas tych radosnych dni dowodzą, że spotkanie w bibliotece było owocne. Dowodzą tego chociażby fotografie.

Na pamiątkę spotkania każdy uczeń klasy pierwszej otrzymał pamiątkowy dyplom, odznakę czytelnika, słodki upominek oraz piękną książkę pt. „Pierwsze abecadło” nadesłaną w formie wyprawki dla pierwszaka przez Instytut Książki. Wyposażeni w wiedzę i kartę biblioteczną od teraz odwiedzajcie nas jak najczęściej. Odtąd drzwi szkolnej książnicy stoją dla Was, Drogie Pierwszaki, otworem – zapraszamy serdecznie!

Notatka i zdjęcia: Daria Maciejewska, Kornelia Kwasińska