Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie,

W związku z tym, iż 10 października obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego, pragniemy przypomnieć, że od 2021 roku działa Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka 800 12 12 12 oraz specjalny i bezpieczny czat internetowy na stronie: czat.brpd.gov.pl . Telefon i czat internetowy są darmowe i czynne przez całą dobę, siedem dni w tygodniu.

Jest to miejsce dla wszystkich młodych ludzi, w którym mogą zostać wysłuchani i otrzymać pełne wsparcie specjalistów. Przy telefonie i czacie internetowym dyżurują osoby, które prowadzą rozmowy wspierające, ukierunkowujące dzieci na radzenie sobie z trudnościami. Umożliwiają także włączanie się rodzin lub szkoły w proces koniecznych zmian.

Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka jest także przystosowany do dzieci posługujących się językiem ukraińskim i rosyjskim. Grafik tych dyżurów można znaleźć pod adresem: https://brpd.gov.pl/2022/08/31/uwaga-nowy-grafik-pomocy-psychologicznej-i-prawnej-po-ukrainsku/ . Z kolei w poniedziałki w godzinach od 18.00 do 20.00 dyżuruje prawnik specjalizujący się w prawach uchodźców i cudzoziemców.

Drogi uczniu nie czekaj, nie trać czasu, pomóż sobie!

https://spwyrzysk.pl/wp-content/uploads/2022/10/plakat_w_jezyku_ukrainskim-2.pdf