„Zawsze, gdy ruszysz przed siebie, spotkasz coś ciekawego”

            Dnia 13 maja 2022r., w ramach XIX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, wraz z klasą udaliśmy się na spotkanie autorskie z panem Łukaszem Wierzbickim. Cała klasa była podekscytowana wydarzeniem.

Pan Łukasz opowiadał nam o swoich książkach, wśród których znalazły się te o tematyce podróżniczej: „Afryka Kazika”,„Dziadek i niedźwiadek” i „Ocean to pikuś”. Dowiedzieliśmy się również, jak one powstawały i jak to się stało, że  pan Łukasz został pisarzem. Już wiemy, że jego pierwsza książka powstała, gdy miał 6 lat.  Pisarz opowiadał tak ciekawie i śmiesznie, że czas upłynął nam bardzo szybko. Słuchając z zapartym tchem opowieści, przemierzyliśmy Afrykę, zetknęliśmy się z tygrysem i wężem, zmoczyły nas wody oceanu oraz stanęliśmy oko w oko z rekinem. Ponadto, historie zaprezentowane przez pana Łukasza uświadomiły nam, że spełniać swoje marzenia można niezależnie od wieku. Na zakończenie każdy z nas otrzymał zakładkę z autografem pisarza oraz stanęliśmy do wspólnego zdjęcia.

             Z uśmiechami na twarzach i ciekawością, co dokładnie skrywają zaprezentowane książki, wróciliśmy do szkoły. Jesteśmy przekonani, że spotkanie z panem Łukaszem Wierzbickim  długo pozostanie w naszej pamięci.

Uczniowie klasy II c z wychowawczynią