Dnia 22.11.2022 r. uczniowie klas drugich Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Wyrzysku wraz ze swoimi wychowawczyniami: panią Agnieszką Spirydow, panią Anną Muszyńską, panią Edytą Kałużną i panią Lidią Troczyńską oraz z dyrektor panią Danutą Burytą-Arndt udali się na wycieczkę do Torunia.

Zrealizowana wycieczka została dofinansowana w ramach  projektu „Poznaj Polskę” z Ministerstwa Edukacji i Nauki. Głównym celem przedsięwzięcia było uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego dzieci poprzez umożliwienie im poznawania Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki. Integralną część wycieczki stanowiły więc miejsca związane z lokalną tradycją, obiekty kultury oraz instytucje popularyzujące osiągnięcia nauki. Uczestnicy wycieczki podczas całodniowego pobytu w Toruniu odwiedzili: Centrum Nowoczesności – Młyn Wiedzy, gdzie samodzielnie mogli poeksperymentować, Centrum Popularyzacji Kosmosu „Planetarium”, w którym obejrzeli ciekawy seans pt. „Cudowna podróż”. Następnie udali się do restauracji „Dzika Kaczka” na krótki odpoczynek, tam zjedli smaczny obiad. Po napełnieniu brzuszków ruszyli na dalsze zwiedzanie do Muzeum Toruńskiego Piernika, gdzie wzięli udział w warsztatach wypiekania pysznych pierniczków, poznali magiczny przepis  na ich wykonanie.

Na samym końcu zwiedzili Stare  Miasto uwieczniając swoją wizytę zdjęciem przy pomniku słynnego astronoma – Mikołaja Kopernika, po czym pełni wrażeń i pozytywnych emocji udali się w drogę powrotną do domu.

Nazajutrz w klasach uczniowie podzielili się swoimi opiniami na temat odwiedzonych miejsc oraz wykonali ciekawe prace plastyczne odzwierciedlające ich pobyt w Toruniu. Wszystkim bardzo podobała się wycieczka i z utęsknieniem czekają na następną.

A. Spirydow