Zbliża się okres świąteczny, na każdym kroku czuć już atmosferę Bożego Narodzenia… W związku z tym nasza szkoła z chęcią włączyła się do kolejnej zbiórki.

Tym razem uczniowie klasy 5c, ich rodzice oraz chętni nauczyciele naszej szkoły postanowili obdarować książkami oraz słodkościami dziećmi w wieku 2, 6 i 7 lat, które na co dzień nie mieszkają ze swoimi rodzicami. To wielki gest i powód do dumy, że nawet w tak trudnych czasach potrafimy się dzielić z potrzebującymi. Każda paczuszka została starannie spakowana i ozdobiona, a jej zawartość dostosowana do wieku i zainteresowań malucha. Kartony z upominkami dla dzieci z domów dziecka zostały przekazane za pośrednictwem
p. Agnieszki Betańskiej – przedstawicielki  Rady Rodziców działającej przy naszej szkole do nakielskiego technikum, które zajmuje się dalszą dystrybucją prezentów do domów dziecka.

Osobne podziękowania i brawa należą się dziewczętom z klasy 5c – Nikoli, Jagodzie, Gabrysi, Magdzie, Antosi, Wiktorii, Zosi i Oldze, które poświęciły swój wolny czas,
by przygotować piękne paczuszki. Efekty naszych działań można obejrzeć
na załączonych fotografiach. Wierzymy w to, że upominki wywołają uśmiechy
na twarzach maluchów. Nam samo pakowanie prezentów – z myślą o czekających na nie dzieciach – przyniosło sporo radości i satysfakcji.

       Notatka i zdjęcia – Daria Maciejewska