6 grudnia klasy pierwsze ze Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Wyrzysku wraz z wychowawczyniami udały się na wycieczkę do westernowego miasteczka Silverado City w Bożejewiczkach koło Żnina by spędzić tam niezapomniane mikołajki.

I tu zaczyna się przygoda …

            Pierwszych niesamowitych wrażeń dostarczył dzieciom Mikołaj, który osobiście przyjechał po nie niezwykłym pociągiem ,,Ekspresem Polarnym”,  by zabrać je do swojego domu. Tam w towarzystwie Mikołaja i Elfów uczniowie doświadczyli wielu świątecznych atrakcji. Na początku dzieci napisały listy do Mikołaja z prośbą o upragnione prezenty, a potem wysłały je, wrzucając do specjalnej, magicznej skrzyni. Następnie z pomocą Elfów upiekły i przyozdobiły pierniki. Miały też okazję przygotować świąteczne stroiki                      na wigilijny stół. W czasie pobytu szukały ukrytych prezentów, bawiły się  i tańczyły przy dźwiękach świątecznych utworów. Na koniec skosztowały przepysznych wigilijnych potraw.

Wizyta w miasteczku bardzo podobała się dzieciom, gdyż spędziły tam niezapomniane, radosne chwile w magicznej atmosferze świąt, które z pewnością na długo pozostaną w ich pamięci.

Tekst: Ewelina Łuka-Małecka

Zdjęcia: Teresa Wójcik, Alina Czekała-Skrzypczak