Dnia 31 marca br. zostały rozstrzygnięte konkursy wielkanocne na najpiekniejszą pisankę i stroik wielkanocny w poszczególnych kategoriach wiekowych: klasy I-III, IV-VI oraz  VII-VIII.

Wśród naimłodszych, najpiękniejszą pisankę wykonała Zofia Sobieszczyk z kl. Ic, zajmując  I miejsce. Drugą lokatę zdobyła Lena Kałuża z kl. II c, trzecie ex aequo Nina Kownacka z kl. III b i Kacper Malczewski z kl. II b. Wyróżniono prace: Jerzego Łykowskiego z kl. II c, Igi Wojciechowskiej z kl. I a, Kamila Szołdry z kl. III d, Antoniego Tereszczaka z kl. II a oraz Klaudii Tomaszewskiej z kl. II b. W kategorii na najpiękniejszy stroik I miejsce zdobyli Paweł Mrotek z kl. III c oraz Maja Szefler również z  kl. III c. Drugą lokatę zdobył Filip Zieliński z kl. I c, trzecią Pola Włoszczyk z kl.I b. Wyróżniono prace: Leny Czyżak z kl.I a, Zofii Sobieszczyk z kl.I c, Igora Jiers z kl.II c oraz Rity Matuszewskiej z kl. I b.

W klasach IV-VI najpiękniejszą pisankę wykonał Bartosz Kusiak z kl. IV b. Drugie miejsce przypadło Oliwii Zielińskiej z kl. IV b, trzecie Ibrahimowi Belaid z kl. VI b. Wyróżniono prace: Wiktora Mróz z kl. IV b, Martyny Betańskiej z kl. IV a, Blanki Dankowskiej z kl. IV c, Błażeja Hausza z kl. IV a oraz Julii Śledź z kl.IV b. Najpiękniejszy stroik wykonał Ibrahim Belaid z kl.VI b. Drugie miejsce zdobyła Zuzanna Kośmider z kl.IV b, trzecie – Marcelina Plewa z kl. V c. Wyróżniono prace: Nikoli Jaworskiej z kl. IV c, Marcela Duszczaka z kl. IVa i Oliwii Szczepaniak z kl. IV a. W klasach najstarszych najpiękniejszą pisankę wykonała Martyna Borzych z kl. VIII e. Drugą lokatę zdobyła Sandra Załóg z  kl. VII c, trzecią Julia Szafranek z  kl. VII b. Wyróżniono prace: Samiry Belaid z kl. VIII e, Tatiany Pacholskiej z kl. VIII e, Mileny Witkowskiej z kl. VIII c oraz Igora Kwasińskiego z kl. VII c. W kategorii stroik wielkanocny pierwsze miejsce zdobyła Wiktoria Pawlak z kl. VIII c, drugie Julia Szefler z kl. VIII c, trzecie Monika Michalska z kl. VIII c. Wyróżniono trzy prace: Samiry Belaid z kl. VIII e, Marii Włoszczyk z kl. VIII c oraz Oliwiera Szołdry z kl. VII d.

            Celem konkursu było przybliżenie uczniom tradycji i zwyczajów zwiazanych ze zdobieniem jaj oraz wykonywaniem stroików wielkanocnych, które będą stroiły stoły domowników podczas Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Komisja miała nie lada problem w ocenie prac, gdyż wszyskie były wykonane w ciekawy sposób, z wykorzystaniem przeróżnych materiałów, takich jak: drewno, naturalne gałązki z drzew, kora, tekstylia, bibułka, krepa, porcelana, włóczka, itp. Prace uczniowskie będą sprzedawane i będzie można je  zakupić za zgodą rodziców na szkolnym kiermaszu wielkanocnym od 5 kwietnia do Świąt Wielkanocnych. Sprzedaż odbywać się będzie na korytarzu szkoły podczas przerw I wywiadówek dla rodziców. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie, a zwycięzcom gratulujemy.

   Organizatorem konkursów była pani Renata Belaid, a komisję oceniającą tworzyli  nauczyciele uczący      klasy I- III.

                                          Notatka i zdjęcia: Renata Belaid