Nie od dziś wiadomo, że seria książek J.K. Rowling cieszy się popularnością wśród młodych czytelników. Wychodząc naprzeciw zainteresowaniom czytelniczym naszych uczniów, dziewczęta z aktywu bibliotecznego oraz bibliotekarki zaproponowały konkurs.

Test składał się z serii zadań zamkniętych, a także polecenia otwartego, w którym wybór należało odpowiednio uargumentować. Trzeba przyznać, że test nie należał do najłatwiejszych… Ostatecznie okazało się, że najlepszą wiedzą dotyczącą popularnego czarodzieja popisała się Olga Olszak z klasy 8b, tuż za nią uplasował się Filip Szałek z klasy 7c, zaś trzecia lokata przypadła Marice Pinkowskiej z klasy 8d. Czwarte miejsce zajęło ex aequo aż pięć osób – Weronika Pawłowska (5b), Wiktor Puciłowski (8a), Tymon Barcikowski (8b), Natalia Rybacka (8b) i Oliwia Oparka (8d). Brawa dla najlepszych!  Konkurs cieszył się niesłychaną popularnością, gdyż wzięło w nim udział niemal trzydziestu uczniów z klas IV-VIII. Wszyscy zostali nagrodzeni dyplomami, a zwycięzcy – nagrodami książkowymi. Triumfatorka – Olga – otrzymała także symboliczną złoto-czarną różdżkę. Budujący jest fakt, iż młodzi ludzie sięgają nie tylko po lektury.

Raz jeszcze gratulujemy zwycięzcom oraz autorkom konkursu – Karolinie Gliszewskiej, Paulinie Ożdze i Zuzi Czyżak z klasy 8d – za zaangażowanie w działania i szerzenie czytelnictwa w naszej szkole.

Daria Maciejewska