25 kwietnia 2022 roku w sali widowiskowej MDK „ISKRA” w Pile odbyła się uroczystość ogłoszenia wyników XVIII REGIONALNEGO KONKURSU LITERACKIEGO „O ZŁOTE PIÓRO” pod hasłem Od magii świata do magii słowa. Wśród laureatów zmagań znaleźli się uzdolnieni literacko uczniowie naszej szkoły.

Duży sukces odniosła Wiktoria Plewa z klasy 8b, która zajęła II miejsce w kategorii szkół podstawowych. Zaszczytną lokatę na podium zapewniło jej  opowiadanie „Boże Narodzenie”, którego przesłanie bardzo wzruszyło członków jury. Niestety z powodu nieobecności Wiktoria nie mogła osobiście zaprezentować fragmentów swojego tekstu. Zrobiła to w jej zastępstwie p. Elżbieta Ambroż – członkini jury. Wśród wyróżnionych osób znaleźli się również: Sandra Załóg i Agnieszka Trzcińska z klasy 7c, Nadia WiśniewskaOliwier Szołdra z klasy 7d oraz  Zuzanna Kozimor z klasy 8c. Wszyscy laureaci otrzymali upominki i dyplomy z rąk pani Zuzanny Przeworskiej – inicjatorki konkursu.

Warto zaznaczyć, iż większość uczniów brała udział w poprzednich edycjach konkursu – również z sukcesami. Gratulujemy weny twórczej, podziwiamy wrażliwość na otaczający świat i zachęcamy do rozwijania talentów.

A. Kozimor