Tradycyjnie na wiosnę odbywają się finały konkursu Złota Żaba organizowanego przez Fundację EKOS ze Swarzędza.  Nasi uczniowie również dołączyli do tych zmagań, biorąc najpierw udział w eliminacjach, a w marcu (pod opieką nauczycieli – pana Marka Nowickiego i pani Darii Maciejewskiej) – w starciu finałowym w Swarzędzu.  

Konkurs był przewidziany dla klas 7 i 8, a obejmował swym zakresem język i literaturę polską oraz matematykę. Reprezentantami ze Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Wyrzysku byli: Tymoteusz Łąpieś z klasy 8a (z matematyki) oraz Zuzanna Krakowiak z klasy 8c (z języka polskiego).  Tych dwoje uczniów naszej szkoły wykazało się największą wiedzą i umiejętnościami z danej dziedziny, dlatego przeszli oni do dalszego etapu zmagań, godnie reprezentując naszą szkołę i zajmując wysokie lokaty. Cieszymy się, że Zuzia i Tymek doskonalą swoje umiejętności, poszerzają wiedzę, poświęcając swój wolny od lekcji czas, co przynosi efekty i satysfakcję.

 Gratulujemy Zuzi i Tymkowi wiedzy, umiejętności oraz odwagi. Trzymamy kciuki za rozwój w ulubionych dziedzinach wiedzy tych dwojga wyjątkowych ósmoklasistów!

SP Wyrzysk