W minioną środę 26 maja 2021r. w IV LO im. Tadeusza Kościuszki w Toruniu odbył się finał XXXIII edycji matematycznego konkursu dla uczniów województwa kujawsko-pomorskiego o randze wojewódzkiej – „Liga Zadaniowa”.

Po raz pierwszy w historii konkursu finał został przeprowadzony poza murami Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Sytuacja ta była spowodowana pandemią wirusa COVID-19, a organizatorzy w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo 81 uczestników stanęli na wysokości zadania. Zapewnili odrębne wejścia dla finalistów w grupach pięcioosobowych i w odstępach czasowych. We wspomnianym konkursie Szkołę Podstawową w Wyrzysku reprezentowała Zuzanna Kozimor – uczennica klasy VII c. Zuzanna przystąpiła do etapu finałowego z drugiego miejsca po etapie rejonowym. Warto tutaj wspomnieć, że była jedynym reprezentantem z regionu nakielskiego. W finale mierzyła się z zadaniami o wysokim stopniu trudności, a swój 120-minutowy wysiłek okupiła tytułem finalisty. Jeszcze w tym roku szkolnym uczennica otrzyma zaświadczenie Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty potwierdzające zdobycietytułu Finalista Konkursu Matematycznego „Liga Zadaniowa”.

Gratulujemy Zuzannie osobistego sukcesu. Wynik uzyskany w etapie finałowym przełoży się na cenne punkty przy rekrutacji uczennicy do szkoły ponadpodstawowej w roku szkolnym 2022/2023. Życzymy Zuzannie dalszych sukcesów w edukacji matematycznej.

Michał Kozimor

Szkolny opiekun konkursu „Liga Zadaniowa”