Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Oczekiwanie na narodzenie Jezusa Chrystusa to radosny czas, któremu towarzyszą intensywne przygotowania.

Tradycja nakazuje, aby w każdym domu pojawiło się świąteczne drzewko. W wielu kulturach drzewo iglaste jest symbolem życia, odradzania się, trwania i nadziei. W Polsce ten zwyczaj przyjął się na przełomie XVIII i XIX wieku. Początkowo choinki dekorowano jabłkami, orzechami, piernikami, wydmuszkami z jajek, cukierkami, kawałkami opłatka oraz własnoręcznie wykonanymi ozdobami ze słomy i kolorowego papieru. Obecność pięknie udekorowanej choinki może oznaczać już tylko jedno – Święta Bożego Narodzenia tuż, tuż. Świąteczny nastrój zapanował również w Szkole Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Wyrzysku. 6 grudnia, jak co roku, uczniowie klas I-III przy dźwiękach kolęd przystroili choinkę na holu szkoły. Pani dyrektor Danuta Buryta-Arndt jako pierwsza zawiesiła ozdobę choinkową.  Następnie uczniowie klas edukacji wczesnoszkolnej wspólnie z wychowawcami z wielkim zapałem zabrali się do ubierania choinki. Na świątecznym drzewku nie zabrakło bombek, łańcuchów, śnieżynek, gwiazdek, aniołów i przeróżnych ozdób wykonanych przez dzieci.

Drzewko prezentuje się przepięknie i będzie towarzyszyło nam przez cały przedświąteczny czas przygotowań do Bożego Narodzenia.

Tekst:  Ewelina Łuka-Małecka