W dniach od 15 do 17 marca w Szkole Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Wyrzysku na platformie Microsoft Teams odbyły się rekolekcje wielkopostne dla uczniów klas I – VIII. Odpowiedzialni za ich przebieg byli katecheci według następujących  grup wiekowych: kl. I – III pani Renata Belaid, kl. IV- VI pani Kornelia Kwasińska, kl. VII – VIII ks. Waldemar Indycki.

            Głównym tematem była Eucharystia i  słowa błogosławionego Carla Acutisa:  „Eucharystia jest drogą do nieba”. Materiały zostały przygotowane przez wydział katechizacji w Bydgoszczy i można je było pobierać, wchodząc w link www.rekolekcje.bydgoszcz.pl.  Uczniowie podczas trwania nauk mogli obejrzeć filmy oraz prezentację mówiącą o tym, jak w ciekawy sposób wykonać monstrancję i kielich z hostią, pobrać krzyżówki, kolorowanki, rebusy oraz wykonać zadania na dany dzień. Uczniowie uczyli  się również piosenek i pieśni. Katecheci w poszczególnych grupach wiekowych czuwali nad realizacją planu dnia, omawiając każde zagadnienie wprowadzające w daną tematykę. Uczniom młodszym najbardziej spodobał się cytat bł. Carla Acutisa: „Życie jest prezentem, ponieważ jak długo jesteśmy na Ziemi, możemy pomnażać naszą zdolność miłowania”. Uczniowie starsi wybrali inny cytat: „Wszyscy ludzie rodzą się jako oryginały, a wielu umiera jako kserokopie”.

Uczniowie byli bardzo zaangażowani i każdego dnia chętnie przesyłali  swoje prace katechetom. W ten sposób dobrze duchowo przygotowali się do Świąt Wielkanocnych, które przypadają czwartego kwietnia.

                                                                           Notatka: Renata Belaid

https://spwyrzysk.pl/wp-content/uploads/2021/03/Prezentacja-o-blogoslawionym-Karolu-Carlo-Acutisie.pptx