W dniu 18 listopada 2021 roku na terenie szkół Gminy Wyrzysk odbyły się wybory do Młodzieżowej Rady Miejskiej w Wyrzysku już V kadencji na lata 2021 – 2023. W czterech szkołach podstawowych, w Wyrzysku, Osieku nad Notecią, Falmierowie, Kosztowie i CKZiU w Wyrzysku, o 15 mandatów MRM w Wyrzysku starało się 23 kandydatów.
W Szkole Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Wyrzysku, czyli okręgu wyborczym nr 1, do boju o mandaty radnych stanęło 8 kandydatów. W tym roku stan epidemiczny uniemożliwił wszystkim wyborcom oddanie głosu, ale sam fakt doprowadzenia do wyborów był sukcesem. Zaszczytu reprezentowania młodzieży z naszej szkoły w radzie dostąpili: Jaśmina Kałużna, Pola Badura, Antoni Duber, Filip Szałek, Aleksandra Wawrzyniak i Nadia Turek. Serdecznie gratulujemy radnym – elektom wyboru i życzymy sukcesów na niwie samorządowej. Dziękujemy także Samorządowi Uczniowskiemu z opiekunem panią Darią Maciejewską oraz Komisji Wyborczej w składzie: przewodniczący – Karol Jagodziński, członkowie – Wiktor Puciłowski i Zuzanna Klemens za pracę i sprawne przeprowadzenie wyborów.
Była to piękna lekcja demokracji oraz poznania namiastki życia dorosłego, gdy pełnoprawny obywatel wybiera przedstawicieli samorządu terytorialnego, parlamentu i prezydenta RP.

R. Sell