Dnia 11.02.2021r. po godz. 1400, z zachowaniem wszystkich obowiązujących procedur COVID-19, w Szkole Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Wyrzysku zostało przeprowadzone  drugie z trzech spotkań etapu rejonowego konkursu matematycznego „Liga Zadaniowa”.

Tym razem w konkursie wzięło udział dziesięcioro uczniów. Wśród piszących znalazło się ośmioro uczniów z klas siódmych i dwoje z klas szóstych. Zadania przygotowane przez organizatora UMK w Toruniu nie były łatwe. Uczniowie rozwiązując zadania musieli wykazać się wiedzą i umiejętnościami z zakresu własności liczb, działań na liczbach wymiernych, podzielności liczb całkowitych, kwadratów magicznych, działań na wyrażeniach algebraicznych, kartezjańskiego układu współrzędnych oraz szeroko pojętych zagadnień z planimetrii. Najlepszy wynik w szkole z uwzględnieniem uczniów klas szóstych i siódmych uzyskała Zuzanna Kozimor z kl. 7c, która zdobyła 21 punktów na 30 możliwych. Do konkursu uczennicę przygotowywała p. Paulina Ziarnek. Przed uczniami jeszcze jedno spotkanie w etapie rejonowym. Uczestnicy mają ponad dwa miesiące, aby dobrze przygotować się do tego etapu.

W pracach komisji konkursowej odpowiedzialnej za właściwy przebieg konkursu oraz sprawdzenie prac konkursowych brali udział: p. Paulina Ziarnek oraz p. Michał Kozimor.

Szkolny opiekun konkursu: Michał Kozimor