W poniedziałek 6 grudnia dwoje reprezentantów naszej szkoły – ósmoklasistka Laura Winnicka i siódmoklasista Igor Kijowski – uczestniczyli w Gminnym Konkursie Ortograficznym. Była to już szósta edycja zmagań organizowanych co dwa lata przez Towarzystwo Przyjaciół Wyrzyska. Tradycyjnie do komisji konkursowej zostały zaproszone polonistki z naszej placówki: p. Magdalena Wachowska, p. Anna Kozimor, p. Agnieszka Spirydow, p. Daria Maciejewska.

Konkurs podzielony był na dwie kategorie – osób dorosłych oraz młodszych (przedstawicieli najstarszych klas szkół podstawowych z gminy Wyrzysk). Teksty dyktand zostały zaprezentowane przez Pana Zdzisława Serokę oraz przez Panią Annę Kozimor. Po niemal godzinnym pisaniu konkursu przez wyrzyszczan jury w składzie sześciorga polonistów z naszego miasta (czynnie pracujących, jak i emerytowanych) sprawdziło prace uczestników. Cieszy nas, iż  w kategorii szkół podstawowych II miejsce przypadło uczennicy z klasy 8b – Laurze Winnickiej, która bardzo dobrze poradziła sobie z zapisem wysłuchanego fragmentu „Opowieści wigilijnej” K. Dickensa. Nagrody dla uczestników (gry, książki i elektronikę) oraz upominki dla jury ufundowały Gmina Wyrzysk oraz Powiat Pilski, toteż wręczenia nagród i podziękowań dokonali zastępca burmistrza – Pan Jacek Wiśniewski, a z ramienia władz powiatowych – radny Pan Stefan Rymer.

Uczniom gratulujemy, zaś organizatorom dziękujemy za świetnie przygotowane, niezmiennie sympatyczne popołudniowe spotkanie z ortografią. Czekamy na kolejną edycję  konkursu za dwa lata – jak zdradzają organizatorzy – w nieco poszerzonej wersji.
Z pewnością znów nasi reprezentanci sprawdzą swych sił w pięknym, poprawnym pisaniu
w naszym ojczystym języku.

Daria Maciejewska