Dnia 11.10.2021 r. w Szkole Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Wyrzysku został rozstrzygnięty konkurs plastyczny pt. „Święty Jan Paweł II –największy pielgrzym świata”.
Jury wyłoniło zwycięzców w poszczególnych kategoriach wiekowych klas I – III, IV – VI oraz VII – VIII. Wśród uczniów klas najmłodszych pierwsze miejsce zajęła Aleksandra Szafranek z kl. III d, drugie przypadło Filipowi Zielińskiemu z kl. I c, trzecie zdobył Ksawery Charzyński z kl. I b. Wyróżniono prace Bartosza Grochowskiego z kl. II a, Klaudii Tomaszewskiej z kl. II b, Huberta Włoszczyka z kl.II c, Igi i Olgi Wojciechowskich z kl. I a, Leny Rerek z kl. II b oraz Kamila Szołdry z kl. III d. W kategorii klas IV – VI pierwsze miejsce zajął Bartosz Kusiak z kl. IV b, drugie otrzymała Oliwia Zielińska z kl. IV b, trzecie – Ibrahim Belaid z kl. VI b. Wyróżniono prace Marcela Duszczaka z kl. IV a, Alicji Olszewskiej z kl. IV a, Zuzanny Roczyńskiej z kl. IV c oraz Kacpra Szatana z kl. IV a. Wśród uczniów najstarszych pierwsze miejsce zajęła Samira Belaid z kl. VIII e, drugie zajął Igor Kwasiński z kl. VII c, trzecie – Julia Szafranek z kl. VII b. Wyróżniono pracę Oliwiera Szołdry z kl. VII d.
Celem konkursu było upamiętnienie papieża Polaka świętego Jana Pawła II z okazji Dnia Papieskiego, który był obchodzony w tym roku 10 października. Na mszy świętej wspominaliśmy naszego rodaka, Jego biografię i nauczanie. Przed kościołem zbierane były pieniądze na stypendia dla zdolnej polskiej młodzieży z niezamożnych i ubogich rodzin.
Organizatorem konkursu była Renata Belaid. Prace konkursowe zostały zaprezentowane na holu szkoły budynku C. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów konkursach plastycznych.

Notatka i zdjęcia: Renata Belaid