Dnia 15 i 17 czerwca 2021r. uczniowie klas I – III Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Wyrzysku zostali zaproszeni przez Komisariat Policji w Wyrzysku na przedwakacyjne spotkanie profilaktyczne.

Panowie policjanci przybliżyli dzieciom swoją pracę i przekazali wiedzę oraz ostrzeżenia z zakresu bezpieczeństwa w sieci, bezpieczeństwa w ruchu drogowym pieszych oraz bezpiecznych zabaw w czasie wakacji. Uczniowie z uwagą wysłuchali wskazówek na temat sposobów właściwych zachowań wobec ludzi nieznajomych, którzy przychodzą do domów, telefonują lub zaczepiają na ulicy. Okazało się, że dzieci posiadają podstawową wiedzę na temat bezpieczeństwa i potrafią rozwiązywać problemy podane jako przykłady przez panów policjantów. W czasie spotkania była też możliwość zadawania pytań na temat różnych sytuacji, z którymi spotkały się dzieci. Następnie wszyscy obejrzeli wystawę prac plastycznych na temat bezpieczeństwa oraz głośno odczytali hasła przypominające o właściwych zachowaniach w różnych sytuacjach.  Największą atrakcją spotkania była możliwość obejrzenia i wejścia do policyjnego auta.   

Dziękujemy bardzo za tę przedwakacyjną wycieczkę do Komisariatu Policji, za rady i ostrzeżenia. Życzymy bezpiecznych wakacji!

                                                                                                        T. Wójcik