W ramach projektu „Nasi Absolwenci” w naszej szkole gościł absolwent p. Dawid Chorabik, który spotkał się z najstarszymi uczniami – z klas szóstych. Gość serdecznie powitany prze p. Danutę Burytę- Arndt, dyrektora szkoły, opowiedział zebranym, iż warto być konsekwentnym w realizacji swoich marzeń i planów. Dlaczego? Ponieważ od każdego człowieka zależy, czy osiągnie wymarzony cel. Obecnie p. Dawid mieszka i pracuje w Holandii w firmie ASML i jest Reliablility Architect.  Ma rodzinę – żonę, dwoje nastoletnich dzieci. Jego droga do tego stanowiska wiodła przez liceum ogólnokształcące w Złotowie, studia na Politechnice Poznańskiej na kierunku Fizyka Techniczna, pracę w pilskim Philips jako inżynier opakowań oraz inżynier walidacji i weryfikacji systemów oświetleniowych, a następnie stanowisko inżyniera niezawodności i zatwierdzania produktu we Wrocławiu. Cały czas p. Dawid podnosił swoje kwalifikacje, szkolił się.

Na spotkaniu podkreślił, że każdy powinien dbać o nieustanne rozwijanie swoich kompetencji, doskonalenie. Należy także mieć pasje i zainteresowania, bo bez tego nasze życie nie byłoby pełne. Podkreślił, że pasjonuje się muzyką (śpiewał i grał w zespole), jest pasjonatem jazdy na rowerze, ale lubi także podróżować. Marzył o wyprawie do Chin i to marzenie się spełniło. Wolny czas poświęca na czytanie książek, także z dziedziny fantastyki naukowej oraz gry komputerowe.

Zachęcał uczniów do czytania książek, gdyż one wpływają na rozwój intelektualny. 

Powiedział na zakończenie: „Tylko od Was zależy kim będziecie! Możecie naprawdę zmienić świat”.

Gość starał się pokazać, że nauka to klucz do wielu drzwi i dlatego ten szkolny czas należy maksymalnie wykorzystać, by poszerzać swoją wiedzę i doskonalić umiejętności. 

Spotkanie potwierdziło fakt, że każdy człowiek, niezależnie skąd pochodzi, jaką szkołę ukończył, a ma marzenia, pasje oraz działa konsekwentnie i przemyślanie – osiągnie wyznaczony w życiu cel.

Dziękujemy Gościowi za poświęcony czas i ciekawą prelekcję.  

SP Wyrzysk