W czasie nauki szkolnej uczniowie zdobywają wiedzę czasami suchą, a wiedzę zdobywaną na wycieczkach systematyzują i zabarwiają uczuciowo. Dlatego w ostatni dzień lutego uczniowie klasy IIId wyruszyli, aby pogłębiać swoją wiedzę. Tuż po przeczytaniu lektury pt. „ O psie, który jeździł koleją” udali się do kina na film pt. „Był sobie pies”.                                 

Bailey to uroczy kundel, który po serii niefortunnych zdarzeń odchodzi z tego świata. Ku swemu zdziwieniu odradza się ponownie jako złotowłosy szczeniaczek i trafia w ręce ośmioletniego Ethana. Wkrótce stają się nierozłącznymi przyjaciółmi, a Bailey dożywa szczęśliwej starości u boku chłopca w poczuciu, że spełnił swoje powołanie. Jednak jego misja dopiero się zaczyna… Zarówno lektura jak i film doprowadziły wielu do łez. Dzieci po prostu kochają zwierzęta.

Ale to nie koniec wyprawy. Ostatnio uczniowie na lekcjach poznawali piękno Afryki. Nie można wyobrazić sobie lepszej lekcji przyrody niż wizyta w Pawilonie Trofeów Myśliwskich Pana Henryka Stokłosy.                                                                                                                           Zwiedzenie pawilonu liczącego ponad 2000 eksponatów dzieci rozpoczęły od tzw. Sali Wielkiej Piątki, w której wyeksponowano słonia, lwa, nosorożca, bawoła i lamparta, czyli pięć gatunków zwierząt afrykańskich uznanych przez myśliwych za najbardziej niebezpieczne. Ponadto na jednej ze ścian sali, dzieci mogły zobaczyć mapę Afryki wykonaną z wyprawionych skór różnych zwierząt z tego kontynentu. W kolejnym pomieszczeniu ciekawskim oczom zwiedzających ukazały się zbiory europejskie i północnoamerykańskie. Wśród wielu trofeów są m.in. niedźwiedzie, wilki, rysie, bobry, ptaki drapieżne oraz łoś. Szczególnym zainteresowaniem odwiedzających cieszył się niedźwiedź polarny. Ponadto dzieci zainteresował imponujących rozmiarów żyrandol wykonany z poroży jeleni. W kolejnej sali właściciel wyeksponował pamiątki z podróży po kontynentach, m.in. biżuterię, maski, medale oraz przepiękny fotel wykonany z poroża jelenia i daniela. W ostatniej sali, wśród licznych trofeów, uwagę dzieci zwróciły m.in. krokodyle, flaming, papugi oraz ibisy. Najważniejsza okazała się dla nich informacja, że zwierzęta znajdujące się w pawilonie były chore lub stare, dlatego wydano zgodę na ich odstrzał.

SP Wyrzysk