W tym roku w Szkole Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Wyrzysku Dzień Edukacji Narodowej wspominano już 12 października. Dla społeczności szkolnej był to zwykły dzień pracy, choć znalazł się też miły akcent: program artystyczny przygotowany przez uczniów klasy 6b pod opieką wychowawczyni.

            Starania każdego pracownika placówki zostały docenione kartką z podziękowaniami oraz w koncercie życzeń. Upominkami muzycznymi stały się piosenki w wykonaniu szóstoklasistów i uczniów klas gimnazjalnych. W programie nie zabrakło także ofert handlowych dla oświaty na czas burzliwych reform. Jako skuteczne rozwiązania polecono: różowe okulary do obserwowania szarej rzeczywistości szkolnej, młotki do wbijania wiedzy, strój dla spóźnialskich oraz dyby szkolne do podniesienia dyscypliny wśród uczniów. Przedstawiciel tych ostatnich, ze skruchą w głosie, wyznawał:

Drodzy Nauczyciele… dzięki,

że rozpalacie we mnie chęci do tego,

co mnie nie nęci, nie kręci,

że dzień po dniu w mozole

nauczacie mnie w tej szkole…

            Z kolei nie lada gratką, ale i wyzwaniem okazał się konkurs polegający na rozpoznaniu fotografii nauczycieli… z dzieciństwa. Najlepszy wynik- aż siedemnaście poprawnych odpowiedzi- uzyskały uczennice klas gimnazjalnych: Julia Barcikowska z kl. IIc oraz Zuzanna Doberstein z kl. IId. Do nich też trafił słodki upominek. Właśnie prezentacją filmu z odpowiedziami zakończył się program, nad którym pieczę sprawowały polonistki: Anna Kozimor i Anna Panek. Oprawę muzyczną zapewnili nauczyciele muzyki: Agnieszka Rummel i Adam Nowak, a plastyczną- świetliczanka Elżbieta Walas oraz bibliotekarki: Elżbieta Kwasek i Katarzyna Chyła.

Pani dyrektor Danuta Buryta-Arndt, dziękując za przygotowanie pierwszego wspólnego apelu po połączeniu dwóch szkół, prosiła również uczniów, aby docenili wysiłki swoich wspaniałych nauczycieli – osób z pasją, którzy podejmują wszelkie starania dla dobra wychowanków i zostawiają dla nich w szkole swoje serce i zapał.  Nauczycielom i wszystkim pracownikom p. Dyrektor życzyła radości z pracy, miłości do uczniów i anielskiej cierpliwości oraz uznania dzieci i rodziców.

Notatka: Anna Panek

Zdjęcia: Anna Kozimor