Dnia 05 czerwca odbył się ostatni apel porządkowy w tym roku szkolnym. Dyrektor szkoły pani Danuta Buryta-Arndt przypomniała uczniom o czekających ich wydarzeniach: terminie wystawiania ocen, dniach wolnych od zajęć dydaktycznych, II Gali Nauki i Sportu, Koncercie dla Rodziców i Przyjaciół Szkoły, dniu z wychowawcą i zakończeniu roku szkolnego. Jako że ten dzień zbliża się wielkimi krokami, apel był przede wszystkim okazją do podsumowania całorocznej pracy uczniów oraz do nagrodzenia i wyróżnienia laureatów ostatnich  konkursów oraz zawodów.

Oto oni:

Laura Zmitrowicz – laureatka Międzynarodowego Konkursu Literackiego,

Wiktor Paluszkiewicz – laureat Międzynarodowego Konkursu Leksykalnego Memory Master,

Antonina Wawrzyniak – laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przyrodniczego,

Laura Zmitrowicz i Konstancja Pazderska – laureatki konkursu literackiego Jestem Polakiem,

Samira Belaid (II miejsce), Bartosz Tojza (V miejsce) w ogólnopolskich eliminacjach konkursu plastycznego 25 lat PSP Profesjonalni, Sprawni, Pomocni,

Anna Duda, Zofia Kałużna, Zofia Perlińska, Amelia Szturo, Amelia Tośko – laureatki regionalnego konkursu przyrodniczego Na tropach przyrody,

Nagrody otrzymali też uczniowie, biorący udział w konkursie plastycznym „Czyste wody- zdrowe ryby”. W kategorii wiekowej od 7 do 10 lat III miejsce zajął Antoni Duber z klasy II b. Wyróżniono także prace uczniów: Antoniego Kwiatkowskiego, Klaudii Kaziród, Samiry Belaid i Ibrahima Belaid. W kategorii wiekowej od 11 do 13 lat wyróżniona została praca Konstancji Pazderskiej z kl. VI c

Na apel zaproszono gościa specjalnego: członka koła łowieckiego „Bażant” pana Henryka Codro, który ogłosił wyniki konkursu plastycznego Łowiectwo w oczach dziecka. I miejsce zajęła Antonina Wawrzyniak, a wyróżnienie otrzymała Samira Belaid.

Podsumowano także finał Grand Prix Czwartków Lekkoatletycznych. Natalia Bujak zajęła III miejsce w  biegu na 60 m, Paweł Kowalski uzyskał II lokatę w biegu na 300 m, Ignacy Kornacki uplasował się na III miejscu w biegu na 300 m oraz na I miejscu w skoku wzwyż, a Karol Bartz zajął III miejsce w  skoku wzwyż. Ignacy Kornacki będzie reprezentował naszą szkołę na Mistrzostwach polski 16 czerwca w Łodzi. Gratulujemy!

Nauczycielki przyrody nagrodziły również każdą klasę, która z okazji Dnia Ziemi włączyła się w zbieranie puszek aluminiowych.

Pani dyrektor serdecznie podziękowała uczniom  za wysokie lokaty w konkursach i zawodach na szczeblu gminnym, powiatowym, regionalnym, wojewódzkim i ogólnopolskim, za godne reprezentowanie naszej szkoły.  Wyraziła też wdzięczność za zaangażowanie podczas VII Pikniku Rodzinnego, za miłą, radosną atmosferę tego dnia,  a także za zdrową rywalizację w czasie rozgrywek sportowych zorganizowanych z okazji Dnia Dziecka przez UKS Top- Spin. W tym miejscu szczególne podziękowania kierujemy do pana Piotra Spirydow za słodkie upominki dla dzieci. Miłym akcentem było uhonorowanie przez SU dwóch uczniów z klasy VIa, Mikołaja Żołędziewskiego i ŁukaszaWojtczaka, za godną i uczciwą postawę społeczną. Z kolei pan Cezary Gdaniec i pan Wojciech Sobiech otrzymali od SU dyplomy i podziękowania za zaangażowanie w obchody Dnia Dziecka.

Tekst: Magdalena Wachowska