Ostatnią propozycją zajęć feryjnych był udział w warsztatach literackich prowadzonych przez panią Zuzannę Przeworską- poetkę, dziennikarkę i wydawcę.

Uczestniczyły w nich uczennice pragnące udoskonalić swoje umiejętności redakcyjne. Jak zwykle atmosfera Klubu Literackiego „Pegazik” zainspirowała młode adeptki sztuki pisarskiej do stworzenia kliku miniaturek literackich. Oliwia Wojciechowska, Konstancja Pazderska, Jola Nowicka i Zosia Kałużna brały udział w podobnych spotkaniach już wiele razy. Natomiast Zuzia Krakowiak dopiero rozpoczęła swoją przygodę z kreowaniem nowych światów w cieniu „Pegazika”. Na podsumowanie jeden z jej utworów:

Od czegoś trzeba zacząć

Od czegoś trzeba zacząć, więc zamiast pisać książkę, napiszę wiersz. Chyba, że dziś napiszę wierszyk, a za tydzień baśń. Po miesiącu będę miała wprawę, to wtedy napiszę pełną historię.

Od czegoś trzeba zacząć, więc zacznę od początku. Dobrego początku. Zaprzyjaźnię się z sąsiadką. Polubię pić kawę ze śmietanką. Polubię przyrodę. Świat jest taki duży, że jest z czego wybierać.

Od czegoś trzeba zacząć.

Trzeba wybrać dobrą drogę.

Bez życiowych zakrętów.

 

Notatka i zdjęcia: Anna Panek