Dnia 17 października  został rozstrzygnięty konkurs plastyczny pt. „ Święty Jan Paweł II nauczycielem życia”, który był adresowany do uczniów Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Wyrzysku.

   Komisja w składzie: pani Kamila Pufahl i pani Paulina Łuka – Marcinkowska wyłoniła zwycięzców. W kategorii kl. I- III pierwsze miejsce zajął uczeń kl. I c

Gabriel Dróbka, drugie Jakub Mruk z kl. III d, trzecie Blanka Dankowska z kl. I c.

Wyróżniono prace: Ibrahima Belaid z kl. II a, Huberta Semrau z kl. I c, Aleksandra Giczeli z kl. III d, Wiktorii Wolny z kl. I a, Antoniego Dubera z kl. III b, Jakuba Wacholca z kl. I c oraz Wojciecha Westfal z kl. I a. Wśród uczniów klas starszych pierwsze miejsce zajęła uczennica klasy IV e Samira Belaid, drugie Hubert Grochowski z kl. VII b, trzecie Aleksandra Bystrzycka z kl. IV c. Wyróżniono pracę Daniela Mrotka – ucznia z kl. III h gimnazjalnej.

     Celem konkursu było kultywowanie tradycji przyjętych w naszej szkole, a związanych z obchodami  Dnia Papieskiego, który w tym roku przypadł 8 października. Uczniowie od wielu lat przypominają postać wielkiego Polaka, który 16 pażdziernika 1978 r. został wybrany na Stolicę Piotrową.  Dzieci wykonują prace plastyczne przedstawiające św. Jana Pawła II jako papieża nauczyciela, pielgrzyma i misjonarza. Podczas lekcji religii przypominają życiorys  Karola Wojtyły, nie zapominając, że wywodził  się z Polski. Pamięć o Wielkim Papieżu pozostanie w sercach każdego, nawet tego najmłodszego, ucznia naszej szkoły.

     Organizatorem konkursu była katechetka pani Renata Belaid.

 Wyróżnione prace można obejrzeć na holu budynku A naszej szkoły.

 

                                                                      Tekst i zdjęcia: Renata Belaid