Dnia 13.11.2017 r. o godz. 16 .00 na orliku w Pile i dnia 14.11.2017 o godz. 16.00 na orliku w Kaczorach odbyły się finały powiatu w piłce nożnej „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” w kategorii U 10 i U 12 chłopców.

         Młodsza drużyna ze Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Wyrzysku przystąpiła do rywalizacji z uczniami ze szkół podstawowych z Białośliwia, Łobżenicy i Piły. Drużyny grały ze sobą systemem „każdy z każdym”. Razem rozegrano sześć meczy. Nasza drużyna, mimo ambitnej walki, uplasowała się na czwartym miejscu. W tym dniu rozgrywki wygrała Akademia Piłkarska z Piły, która była bardzo dobrze dysponowana do gry. Uczniowie w kategorii U 10 wystąpili w składzie: Aleksander Magda, Jakub Gregor, Oliwier Kasprzyk, Oliwier Konewka, Mateusz Kukułka, Filip Kuliński, Bartosz Maciejewski, Piotr Nowakowski, Hubert Szatan i Rafał Sobiak.

Na orliku w Kaczorach starsza grupa chłopców przystąpiła do rywalizacji z uczniami z Białośliwia, Skrzatusza, Łobżenicy, Kaczor i Piły. Drużyny grały ze sobą systemem „każdy z każdym”. Razem rozegrano piętnaście meczy. Nasza drużyna z 10 pkt. (trzy wygrane, remis, porażka) uplasowała się po świetnej grze całego zespołu na wysokim drugim miejscu. O pierwszym miejscu w turnieju zdecydował bilans bramkowy jedna bramka, ponieważ trzy drużyny uzyskały 10 pkt. Do finału wojewódzkiego w Poznaniu awansowała Akademia Piłkarska z Piły.  Uczniowie naszej szkoły w kategorii U 12 wystąpili w składzie: Jakub Betański, Adam Mrotek, Bartosz Chwiłka, Wiktor Puciłowski, Maksymilian Załóg, Rafał Duda, Karol Jagodziński, Alex Świerczyński i Marcel Gryniewicz. Młodzi piłkarze za udział w turnieju otrzymali dyplomy. Opiekunem drużyny był pan Cezary Gdaniec.

Chłopcy na co dzień trenują w klubie „Krajna” pod czujnym okiem trenera pana Artura Rózgi.

         Uczniowie pokazali olbrzymią wolę walki i charakter, co napawa dumą i pozytywnie wróży na przyszłość.

Cezary Gdaniec