Restauracja Orion była dziś miejscem niezwykłego spotkania pokoleń – podopiecznych Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wyrzysku oraz uczniów wyrzyskiej szkoły podstawowej. Dzięki inicjatywie pań – naszego pedagoga – pani Urszuli Lach – oraz pani Magdaleny Kozimor mieliśmy okazję zaprezentować uczniowskie talenty muzyczne, recytatorskie

i plastyczne przed gronem nowym przyjaciół. Podczas spotkania samotnych mieszkańców Wyrzyska z panią burmistrz – Bogusławą Jagodzińską, dyrektor ośrodka – panią Hanną Łapacz oraz z pracownikami placówki zaprezentowaliśmy wiersze mówiące o wartości zwyczajnych, dobrych słów. Młodsze dzieci – aniołki zaśpiewały trzy pastorałki, przenosząc nas dzięki radosnym melodiom w świąteczną atmosferę. Na podsumowanie spotkania dziewczynki z kółka plastycznego podarowały każdemu miłemu gościowi własnoręcznie wykonane aniołki.

            Podczas wigilii harcerki wraz z naszą panią dyrektor – Danutą Burytą-Arndt – przekazały wszystkim obecnym na spotkaniu Betlejemskie Światełko Pokoju i przesłanie płynące razem z nim. Prowadzące – Patrycja i Lena – podkreśliły, że nikt nie powinien być sam – szczególnie w okresie świąt. Wierzymy, że spotkanie w takim gronie, choć pierwsze, nie będzie ostatnim, bo w oczach wielu – i tych starszych, i młodszych pojawiła się łza w oku… Wiemy jednak, że była to łza, która wcale nie symbolizowała zwątpienia czy smutku, a wzruszenie i nadzieję.

Dzieci przygotowały panie: E. Kałużna,  B. Kornacka, D. Maciejewska, P. Chwaliszewska.