Dnia 18 maja, w dniu urodzin św. Jana Pawła II, w Szkole Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Wyrzysku odbył się apel upamiętniający naszego rodaka. 19 maja ten sam program został wystawiony w kościele pw. św. Marcina bpa w Wyrzysku.

      Przedstawienie przygotowali uczniowie kl. I- VI, przypominając życiorys papieża od narodzin, poprzez naukę w szkole podstawowej, gimnazjum, liceum, czasy okupacji, lata nauki w seminarium duchownym, okres posługi kapłańskiej, wybór na Stolicę Piotrową, pielgrzymki po świecie, chorobę i śmierć.

      Prowadzącymi byli: Hubert Troczyński z kl. V b oraz Aleksandra Dasiukiewicz z IV c, recytatorami: Samira Belaid z kl. III c, Ibrahim Belaid z kl. I a, Jaśmina Kałużna z kl. II c, Nadia Wiśniewska z kl. II c, Marta Okońska z kl. II c, Oliwier Szołdra z kl. II c, Aleksandra Bystrzycka z kl. III c, Igor Kwasiński z kl. II b, Dominika Czerwińska z kl. IV c, Tymoteusz Łąpieś z kl. IV a, Helena Matuszewska z kl. IV a, Antonina Wawrzyniak z kl. VI b, Jolanta Nowicka z kl. VI c, Zofia Perlińska z kl. V c, Amelia Tośko z kl. V c, Marta Nowicka z kl. IV c, Oliwia Nowak z kl. IV b, lektorami: Jan Kałużny z IV b, Ignacy Kornacki z kl. IV b, Natalia Wojtczak z kl. IV b, Jakub Kartosz z kl. IV a, Oliwia Nowak z kl. IV b, Wiktoria Bernacka z kl. V a, Natalia Bujak z kl. V a, Martyna Bujak z kl.V a. Uczennica z klasy V c, Klaudia Duszczak wraz ze swoją siostrą Aleksandrą Duszczak, uczennicą wyrzyskiego gimnazjum, w duecie wykonały piosenkę ”Odnów mnie”, przepięknie grając i śpiewając. Tym miłym akcentem rozpoczęły prezentację programu słowno- muzycznego. Podczas występu nie zabrakło gry na organach w wykonaniu Wiktora Paluszkiewicza, ucznia kl. V b. Karolina Mróz z klasy V c uświetniła występ grą na gitarze oraz śpiewem pieśni  pt. „Czarna Madonna”.Swoimi muzycznymi talentami popisali się również: Jakub Kałużny z kl. IV d, Julia Szefler z kl. III a oraz Olga Olszak  z kl. III e. Odbiorców zachwyciły najmłodsze dzieci, które uczęszczają na zajęcia umuzykalniające i należą do szkolnego chóru. Wykonały one piosenki: „Tobie chór aniołów”, „Jestem dzieckiem Boga”oraz „Bóg łączy nas”.

      Uczniów do przedstawienia przygotowała pani Renata Belaid oraz pani Magdalena Wachowska.

Dekorację wykonała pani Renata Belaid wraz z uczniami należącymi do kółka plastycznego.

Szczególne podziękowania są skierowane do pana Wojciecha Sobiecha, który czuwał nad obsługą techniczną sprzętu w szkole oraz do pana Piotra Spirydow, który udostępnił swój sprzęt nagłaśniający w kościele pw. św. Marcina bpa w Wyrzysku oraz go obsługiwał.

       Po występie w szkole podstawowej podziękowania pod adresem młodych artystów i nauczycieli skierowała dyrektor szkoły pani Danuta Buryta- Arndt, a w kościele proboszcz parafii ks. Janusz Dróżkowski.                                                

 

                                                                                                                                              Tekst

                                                                                                                                    Renata Belaid