Dnia 26.02.2016 r. na hali Łobzonki w Wyrzysku odbył się Turniej Piłki Halowej „Młode Wilki” dla klas IV szkół podstawowych z Gminy Wyrzysk. Z naszej gminy wystartowały cztery drużyny: z Osieka, Kosztowa, Falmierowa i Wyrzyska, które grały ze sobą systemem każdy z każdym 2 x 8 minut. Na pierwszym miejscu rozgrywki zakończyła szkoła podstawowa w Wyrzysku wygrywając wszystkie mecze!  W skład drużyny, której opiekunem jest p.Cezary Gdaniec, wchodzili: Jakub Szczepański, Tymoteusz Radtka, Paweł Kowalski, Jakub Megger, Hubert Troczyński, Kamil Zaborowski, Jakub Rzyduch. II miejsce wywalczyło SP Falmierowo, III –  SP Kosztowo, a IV – SP Osiek.

W Turnieju wybrano najlepszego piłkarza rozgrywek. Został nim Jakub Szczepański ze Szkoły Podstawowej w Wyrzysku. W nagrodę Jakub otrzymał piłkę. Wszystkie drużyny startujące w turnieju otrzymały medale, a najlepsza drużyna Puchar. Organizacją turnieju zajął się klub UKS Top Spin z Wyrzyska pani Donata Martenka i pan Cezary Gdaniec.

Na koniec dekoracji medalowej i wręczenia Pucharu dokonały Dyrektor Szkoły Podstawowej w Wyrzysku p. Danuta Buryta – Arndt i Kierownik OSiR w Wyrzysku p. Beata Borowczak. Pani Dyrektor podziękowała młodym piłkarzom za wspaniałą sportową rywalizację, za piękne reprezentowanie swoich szkół, za zaangażowanie i radość ze spotkania z rówieśnikami.  Pani Dyrektor i pani Kierownik, wręczając medale i nagrody życzyły młodym piłkarzom, wśród których były także dziewczynki, wielu sukcesów, doskonalenia swoich umiejętności i wytrwałości w wybranej dyscyplinie sportu.

Dziękujemy za pomoc wszystkim, którzy włączyli się w organizację turnieju. Młodym piłkarzom życzymy wytrwałości na treningach.

Tekst: Cezary Gdaniec

Zdjęcia: Donata Martenka, Cezary Gdaniec